Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta gospodarska Wicemarszałków na Powiślu Dąbrowskim

Wizyta gospodarska Wicemarszałków na Powiślu Dąbrowskim

Wizyta gospodarska Wicemarszałków na Powiślu Dąbrowskim

W piątek, 19 czerwca bieżącego roku, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Edward Czesak gościli z wizytą gospodarską na Powiślu Dąbrowskim. Podczas spotkania z przedstawicielami samorządu powiatowego rozmawiali między innymi o wsparciu finansowym dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Placówka ta do tej pory otrzymała na walkę z COVID-19 ponad milion złotych w ramach tego pakietu medycznego.

Wicemarszałkowie podczas wizyty w szpitalu wspólnie ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem, Wicestarostą Krzysztofem Brykiem, Członkami Zarządu Powiatu Dąbrowskiego: Andrzejem Gizą i Kamilem Kwiatkowskim, a także Dyrektorem Szpitala Łukaszem Węgrzynem i jego Zastępcą Waldemarem Weryńskim rozmawiali o wydarzeniach ostatnich miesięcy, czyli walce z epidemią koronawirusa, a także o zrealizowanych i planowanych inwestycjach w tej placówce. Wicemarszałek Łukasz Smółka zapewnił, że jeszcze w tym tygodniu do dąbrowskiego pogotowia ratunkowego trafi nowoczesna w pełni wyposażona karetka pogotowia o wartości ponad 600 000 złotych sfinansowana ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakietu Medycznego, Samorząd Województwa Małopolskiego przy udziale środków europejskich przekazał środki do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej ponad pół miliona złotych. Również zdecydowaliśmy o przekazaniu nowego ambulansu kompletnie wyposażonego po to, aby właśnie mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego czuli się bezpiecznie a przy okazji walki z COVIDEM to poczucie bezpieczeństwa było jeszcze wyższe – podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

Materiał telewizji Tarnowska.TV

Warto dodać że nasz szpital powiatowy znajduje się w gronie 10 małopolskich placówek leczniczych, w których przeprowadza się badania na wykrywalność koronawirusa dzięki odpowiednio wyposażonemu, nowoczesnemu laboratorium.

Wicemarszałek wspólnie z lokalnymi samorządowcami udał się na budowę nowej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z magazynem przeciwpowodziowym. Z aktualnym stanem prac przy tej inwestycji zapoznał ich Komendant Powiatowy st. bryg. Krzysztof Kolarczyk.

Zaangażowanie, wysiłek i serce, jakie strażacy wkładają w wykonywanie swojej codziennej pracy, są godne najwyższej pochwały i zasługują na nasz największy szacunek. Dlatego konsekwentnie wspieramy ich działania, dofinansowując modernizacje i remonty, które czynią ich pracę bezpieczniejszą – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Wicemarszałek uczestniczył również wspólnie z burmistrzami i wójtami w spotkaniu z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

W piątek, 19 czerwca bieżącego roku, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Edward Czesak gościli z wizytą gospodarską na Powiślu Dąbrowskim. Podczas spotkania z przedstawicielami samorządu powiatowego rozmawiali między innymi o wsparciu finansowym dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Placówka ta do tej pory otrzymała na walkę z COVID-19 ponad milion złotych w ramach tego pakietu medycznego. Wicemarszałkowie podczas wizyty w szpitalu wspólnie ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem, Wicestarostą Krzysztofem Brykiem, Członkami Zarządu Powiatu Dąbrowskiego: Andrzejem Gizą i Kamilem Kwiatkowskim, a także Dyrektorem Szpitala Łukaszem Węgrzynem i jego Zastępcą Waldemarem Weryńskim rozmawiali o wydarzeniach ostatnich miesięcy, czyli walce z epidemią koronawirusa, a także o zrealizowanych i planowanych inwestycjach w tej placówce. Wicemarszałek Łukasz Smółka zapewnił, że jeszcze w tym tygodniu do dąbrowskiego pogotowia ratunkowego trafi nowoczesna w pełni wyposażona karetka pogotowia o wartości ponad 600 000 złotych sfinansowana ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakietu Medycznego, Samorząd Województwa Małopolskiego przy udziale środków europejskich przekazał środki do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej ponad pół miliona złotych. Również zdecydowaliśmy o przekazaniu nowego ambulansu kompletnie wyposażonego po to, aby właśnie mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego czuli się bezpiecznie a przy okazji walki z COVIDEM to poczucie bezpieczeństwa było jeszcze wyższe – podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka. Warto dodać że nasz szpital powiatowy znajduje się w gronie 10 małopolskich placówek leczniczych, w których przeprowadza się badania na wykrywalność koronawirusa dzięki odpowiednio wyposażonemu, nowoczesnemu laboratorium. Wicemarszałek wspólnie z lokalnymi samorządowcami udał się na budowę nowej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z magazynem przeciwpowodziowym. Z aktualnym stanem prac przy tej inwestycji zapoznał ich Komendant Powiatowy st. bryg. Krzysztof Kolarczyk. Zaangażowanie, wysiłek i serce, jakie strażacy wkładają w wykonywanie swojej codziennej pracy, są godne najwyższej pochwały i zasługują na nasz największy szacunek. Dlatego konsekwentnie wspieramy ich działania, dofinansowując modernizacje i remonty, które czynią ich pracę bezpieczniejszą – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka. Wicemarszałek uczestniczył również wspólnie z burmistrzami i wójtami w spotkaniu z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.