Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta Holendrów w Powiecie Dąbrowskim

Wizyta Holendrów w Powiecie Dąbrowskim

Wizyta Holendrów w Powiecie Dąbrowskim

Siedmioosobowa delegacja zaprzyjaźnionych Holendrów po raz kolejny gości w naszym powiecie. Podczas pobytu w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, nowo wybudowany basen w Dąbrowie Tarnowskiej ,Zalipie, a także złożyli wizytę w Szpitalu Powiatowym.

Podczas wizyty w dąbrowskim Zespole Opieki Zdrowotnej Wicestarosta Kazimierz Tęczar wraz z Dyrektor Teresą Kopczyńską podziękowali Holendrom za przekazane w ubiegłym roku łóżka medyczne dla chorych.

Współpraca z Holendrami została zainicjowana jeszcze w latach 90-tych przez księdza Prałata Józefa Porembę. Młodzież ta brała czynny udział przy budowie Hospicjum Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej i właśnie to przyczyniło się do ofiarowania pomocy Powiatowi Dąbrowskiemu, a w szczególności hospicjum i szpitalowi. Do chwili obecnej znajomość ta jest podtrzymywana przez Roberta Panterę, który organizuje wymiany młodzieży z obydwóch krajów. Współpraca z Holendrami jest podtrzymywana także przez władze powiatowe. To nie jest pierwsza tego typu pomoc, w 2003 roku Holendrzy także podarowali dąbrowskiemu hospicjum i szpitalowi łóżka oraz sprzęt medyczny.

Goście zadeklarowali dalszą pomoc dla szpitala w postaci łóżek, wózków inwalidzkich oraz innego sprzętu medycznego. Ponadto podczas spotkania wymieniono doświadczenia w funkcjonowaniu opieki zdrowotnej w Polsce i Holandii. Na koniec wizyty w dąbrowskim szpitalu odwiedzili oddziały wyposażone w przekazane łóżka szpitalne.

Siedmioosobowa delegacja zaprzyjaźnionych Holendrów po raz kolejny gości w naszym powiecie. Podczas pobytu w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, nowo wybudowany basen w Dąbrowie Tarnowskiej ,Zalipie, a także złożyli wizytę w Szpitalu Powiatowym. Podczas wizyty w dąbrowskim Zespole Opieki Zdrowotnej Wicestarosta Kazimierz Tęczar wraz z Dyrektor Teresą Kopczyńską podziękowali Holendrom za przekazane w ubiegłym roku łóżka medyczne dla chorych. Współpraca z Holendrami została zainicjowana jeszcze w latach 90-tych przez księdza Prałata Józefa Porembę. Młodzież ta brała czynny udział przy budowie Hospicjum Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej i właśnie to przyczyniło się do ofiarowania pomocy Powiatowi Dąbrowskiemu, a w szczególności hospicjum i szpitalowi. Do chwili obecnej znajomość ta jest podtrzymywana przez Roberta Panterę, który organizuje wymiany młodzieży z obydwóch krajów. Współpraca z Holendrami jest podtrzymywana także przez władze powiatowe. To nie jest pierwsza tego typu pomoc, w 2003 roku Holendrzy także podarowali dąbrowskiemu hospicjum i szpitalowi łóżka oraz sprzęt medyczny. Goście zadeklarowali dalszą pomoc dla szpitala w postaci łóżek, wózków inwalidzkich oraz innego sprzętu medycznego. Ponadto podczas spotkania wymieniono doświadczenia w funkcjonowaniu opieki zdrowotnej w Polsce i Holandii. Na koniec wizyty w dąbrowskim szpitalu odwiedzili oddziały wyposażone w przekazane łóżka szpitalne.