Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta Jana Jaworskiego - działacza polonijnego w Chicago

Wizyta Jana Jaworskiego - działacza polonijnego w Chicago

Wizyta Jana Jaworskiego - działacza polonijnego w Chicago

27 września 2022 roku w Starostwie Powiatowym gościł dr Jan Jaworski, rodak z Dąbrowy Tarnowskiej, zasłużony działacz polonijny w USA, który do rodzinnego miasta przyjechał z Chicago, gdzie mieszka od wielu lat.

Podczas spotkania ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem poruszył m.in. temat rozwoju naszego regionu oraz wyraził chęć współpracy i podtrzymywania więzi między Polakami przebywającymi zagranicą. Jako znany katolicki działacz społeczny w Stanach Zjednoczonych, wśród wielu tytułów i profesji dr Jan Jaworski jest autorem licznych artykułów oraz publikacji w prasie polskiej i polonijnej.

Jan Jaworski jako były absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przez wiele lat propagował jego działalność w całej Ameryce Północnej. Jest współzałożycielem i wieloletnim prezesem Koła Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Chicago, które przez wiele lat pomagało Uniwersytetowi, fundując stypendia, pensje dla kadry naukowej i fundusze dla biblioteki tej uczelni.
Posiada wiele medali i odznaczeń m.in. Papieskiego Komandora Orderu Św. Sylwestra. Ostatnio otrzymał medal „PRO POLONIA ET ECCLESIA” za zaangażowanie dla dobra Polonii i Polaków za Granicą. Medal ten jest odznaczeniem przyznawanym przez Konferencję Episkopatu Polski jako wyraz uznania dla zasług w duszpasterstwie polskich emigrantów.

27 września 2022 roku w Starostwie Powiatowym gościł dr Jan Jaworski, rodak z Dąbrowy Tarnowskiej, zasłużony działacz polonijny w USA, który do rodzinnego miasta przyjechał z Chicago, gdzie mieszka od wielu lat. Podczas spotkania ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem poruszył m.in. temat rozwoju naszego regionu oraz wyraził chęć współpracy i podtrzymywania więzi między Polakami przebywającymi zagranicą. Jako znany katolicki działacz społeczny w Stanach Zjednoczonych, wśród wielu tytułów i profesji dr Jan Jaworski jest autorem licznych artykułów oraz publikacji w prasie polskiej i polonijnej. Jan Jaworski jako były absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przez wiele lat propagował jego działalność w całej Ameryce Północnej. Jest współzałożycielem i wieloletnim prezesem Koła Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Chicago, które przez wiele lat pomagało Uniwersytetowi, fundując stypendia, pensje dla kadry naukowej i fundusze dla biblioteki tej uczelni.Posiada wiele medali i odznaczeń m.in. Papieskiego Komandora Orderu Św. Sylwestra. Ostatnio otrzymał medal „PRO POLONIA ET ECCLESIA” za zaangażowanie dla dobra Polonii i Polaków za Granicą. Medal ten jest odznaczeniem przyznawanym przez Konferencję Episkopatu Polski jako wyraz uznania dla zasług w duszpasterstwie polskich emigrantów.