Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta Kolędników Misyjnych

Wizyta Kolędników Misyjnych

Wizyta Kolędników Misyjnych
Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, ubrani w stroje nawiązujące do postaci z betlejemskiego żłóbka oraz do mieszkańców krajów, gdzie posługują tarnowscy misjonarze, odwiedzili wczoraj Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskim. W naszym urzędzie przyjęli ich Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk i Sekretarz Powiatu dr Anna Mikos.
 
Refren piosenki, jaką w tym roku śpiewają Kolędnicy, zawiera słowa w języku lari Kanda dia kindzunu i przypominają, że jako Kościół jesteśmy wspólnotą, która czyni pokój w świecie pełnym podziałów i konfliktów zbrojnych.
 
To przedsięwzięcie, które w diecezji tarnowskiej realizowane jest od 30 lat. W tym roku przebiega pod hasłem „kanda dia kindzunu” czyli „Chcemy być apostołami pokoju".
 
Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na projekty prowadzone przez tarnowskich misjonarzy, a także na fundusz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, ubrani w stroje nawiązujące do postaci z betlejemskiego żłóbka oraz do mieszkańców krajów, gdzie posługują tarnowscy misjonarze, odwiedzili wczoraj Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskim. W naszym urzędzie przyjęli ich Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk i Sekretarz Powiatu dr Anna Mikos.   Refren piosenki, jaką w tym roku śpiewają Kolędnicy, zawiera słowa w języku lari Kanda dia kindzunu i przypominają, że jako Kościół jesteśmy wspólnotą, która czyni pokój w świecie pełnym podziałów i konfliktów zbrojnych.   To przedsięwzięcie, które w diecezji tarnowskiej realizowane jest od 30 lat. W tym roku przebiega pod hasłem „kanda dia kindzunu” czyli „Chcemy być apostołami pokoju".   Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na projekty prowadzone przez tarnowskich misjonarzy, a także na fundusz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.