Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta młodzieży z ZSP w Szczucinie w Domu Radosnej Starości

Wizyta młodzieży z ZSP w Szczucinie w Domu Radosnej Starości

Wizyta młodzieży z ZSP w Szczucinie w Domu Radosnej Starości

25 marca 2012 roku młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie po raz kolejny odwiedziła Dom Radosnej Starości w Kupieninie. Placówkę tę zaszczycił swą obecnością wysoki urzędnik Kurii Rzymskiej, kardynał Fiorezo Angelini. Towarzyszyły mu, pochodzące z różnych krajów Siostry Benedyktynki na czele z siostrą generalną Marią Mauricią, które należą do tego samego zgromadzenia, co siostry prowadzące Dom Radosnej Starości w Kupieninie.

Młodzież uczestniczyła we mszy świętej wraz z kazaniem, odprawionej w języku włoskim oraz w spotkaniu Kardynała z pensjonariuszami. Kardynał wygłosił przemówienie do zgromadzonych uczestników w języku włoskim. Zostało to przetłumaczone przez nauczycielkę języka włoskiego Panią Stellę Dąbroś. Następnie młodzież w języku włoskim i polskim zaśpiewała pieśni dla uczestników. Po części oficjalnej wręczono kwiaty oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Młodzież wraz z opiekunką zostały zaproszone do dalszej współpracy.

Opracowanie: ZSP w Szczucinie

25 marca 2012 roku młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie po raz kolejny odwiedziła Dom Radosnej Starości w Kupieninie. Placówkę tę zaszczycił swą obecnością wysoki urzędnik Kurii Rzymskiej, kardynał Fiorezo Angelini. Towarzyszyły mu, pochodzące z różnych krajów Siostry Benedyktynki na czele z siostrą generalną Marią Mauricią, które należą do tego samego zgromadzenia, co siostry prowadzące Dom Radosnej Starości w Kupieninie. Młodzież uczestniczyła we mszy świętej wraz z kazaniem, odprawionej w języku włoskim oraz w spotkaniu Kardynała z pensjonariuszami. Kardynał wygłosił przemówienie do zgromadzonych uczestników w języku włoskim. Zostało to przetłumaczone przez nauczycielkę języka włoskiego Panią Stellę Dąbroś. Następnie młodzież w języku włoskim i polskim zaśpiewała pieśni dla uczestników. Po części oficjalnej wręczono kwiaty oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Młodzież wraz z opiekunką zostały zaproszone do dalszej współpracy. Opracowanie: ZSP w Szczucinie