Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta monitorująca w Grecji

Wizyta monitorująca w Grecji

Wizyta monitorująca w Grecji

W dniach 16 – 19 kwietnia 2018 roku przedstawiciele samorządu powiatowego na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim Starostą Dąbrowskim odbyli wizytę monitorującą realizacji projektu pn. „Wykwalifikowany europejski specjalista z Dąbrowy Tarnowskiej”  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Obejmuje udział młodzieży w dwutygodniowych zagranicznych praktykach zawodowych, które odbywają się w Grecji. W tym roku uczestniczy w nim 45 uczniów z technikum hotelarskiego, technikum ekonomicznego i technikum logistycznego. To już kolejny wyjazd młodzieży z powiatu dąbrowskiego na zagraniczną naukę zawodu.

Będąc w Grecji młodzież oprócz uczestnictwa w obowiązkowych zajęciach i praktykach w zakładach pracy, ma również możliwość zwiedzania zabytkowych miejsc.

Uczestnicząc w wizycie monitoringowej delegacja z powiatu wzięła udział w realizacji programu praktyk. Wszyscy mogli zobaczyć zakład produkujący oliwę z oliwek i ser feta. Program wizyty obejmował również rejs na wyspę Skiathos. Wieczorem wszyscy wzięli udział w wieczorze greckim. Starosta Tadeusz Kwiatkowski podziękował greckim partnerom za bardzo dobrą współpracę przy realizacji projektu.

Gospodarz naszego powiatu zabiega o to, aby uczniowie naszych szkół ponadgimnazjalnych mogli skorzystać z tych zagranicznych wyjazdów. Poprzez udział w takich projektach uczniowie mają możliwość zwiększenia praktycznych umiejętności i kompetencji społecznych oraz mobilności w celu zwiększenia ich potencjalnej atrakcyjności na rynku pracy, zdobycie doświadczenia zawodowego w środowisku międzynarodowym, nabycia kwalifikacji kluczowych dla możliwości uzyskania przyszłego zatrudnienia, podniesienia poziomu kształcenia zawodowego. Uczniowie mogą również nauczyć się lub poszerzyć znajomość języka obcego a także poznać kulturę, obyczaje i historię krajów europejskich, do których wyjeżdżają.

Nie ma co ukrywać również, że dla wielu z tych uczniów zagraniczne praktyki, to jedyna okazja, aby zwiedzić inny kraj, poznać jego kulturę, nawiązać międzynarodowe znajomości. Nasze szkoły zdają sobie z tego sprawę, dlatego tak aktywnie starają się wykorzystać szanse jakie stwarza program Erasmus+. Dla uczniów wyjazdy są zupełnie za darmo i co więcej otrzymują jeszcze kieszonkowe – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski

W projektach w ramach Programu Erasmus+ i programu PO WER uczestniczą trzy szkoły ponadgimnazjalne z powiatu dąbrowskiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.

msmol/mags

W dniach 16 – 19 kwietnia 2018 roku przedstawiciele samorządu powiatowego na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim Starostą Dąbrowskim odbyli wizytę monitorującą realizacji projektu pn. „Wykwalifikowany europejski specjalista z Dąbrowy Tarnowskiej”  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Obejmuje udział młodzieży w dwutygodniowych zagranicznych praktykach zawodowych, które odbywają się w Grecji. W tym roku uczestniczy w nim 45 uczniów z technikum hotelarskiego, technikum ekonomicznego i technikum logistycznego. To już kolejny wyjazd młodzieży z powiatu dąbrowskiego na zagraniczną naukę zawodu. Będąc w Grecji młodzież oprócz uczestnictwa w obowiązkowych zajęciach i praktykach w zakładach pracy, ma również możliwość zwiedzania zabytkowych miejsc. Uczestnicząc w wizycie monitoringowej delegacja z powiatu wzięła udział w realizacji programu praktyk. Wszyscy mogli zobaczyć zakład produkujący oliwę z oliwek i ser feta. Program wizyty obejmował również rejs na wyspę Skiathos. Wieczorem wszyscy wzięli udział w wieczorze greckim. Starosta Tadeusz Kwiatkowski podziękował greckim partnerom za bardzo dobrą współpracę przy realizacji projektu. Gospodarz naszego powiatu zabiega o to, aby uczniowie naszych szkół ponadgimnazjalnych mogli skorzystać z tych zagranicznych wyjazdów. Poprzez udział w takich projektach uczniowie mają możliwość zwiększenia praktycznych umiejętności i kompetencji społecznych oraz mobilności w celu zwiększenia ich potencjalnej atrakcyjności na rynku pracy, zdobycie doświadczenia zawodowego w środowisku międzynarodowym, nabycia kwalifikacji kluczowych dla możliwości uzyskania przyszłego zatrudnienia, podniesienia poziomu kształcenia zawodowego. Uczniowie mogą również nauczyć się lub poszerzyć znajomość języka obcego a także poznać kulturę, obyczaje i historię krajów europejskich, do których wyjeżdżają. Nie ma co ukrywać również, że dla wielu z tych uczniów zagraniczne praktyki, to jedyna okazja, aby zwiedzić inny kraj, poznać jego kulturę, nawiązać międzynarodowe znajomości. Nasze szkoły zdają sobie z tego sprawę, dlatego tak aktywnie starają się wykorzystać szanse jakie stwarza program Erasmus+. Dla uczniów wyjazdy są zupełnie za darmo i co więcej otrzymują jeszcze kieszonkowe – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski W projektach w ramach Programu Erasmus+ i programu PO WER uczestniczą trzy szkoły ponadgimnazjalne z powiatu dąbrowskiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. msmol/mags