Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta na Węgrzech i kolejne plany na dalszą współpracę

Wizyta na Węgrzech i kolejne plany na dalszą współpracę

Wizyta na Węgrzech i kolejne plany na dalszą współpracę

W dniach 13 - 16 marca br. delegacja samorządu Powiatu Dąbrowskiego na czele z Wicestarostą Tadeuszem Kwiatkowskim wzięła udział w obchodach 160 rocznicy Wiosny Ludów na Węgrzech. Zaproszenie do udziału w uroczystościach wystosował Burmistrz XVIII dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre - Dr. Laszló Mester. Wspólnie z innymi przybyłymi delegacjami złożono wieniec pod tablicą gen. Józefa Bema ufundowaną w 2002 roku przez samorząd Powiatu Dąbrowskiego. Przybyłe delegacje i miejscowe instytucje złożyły również wieńce pod pomnikiem poległych w parku Kossuth. W obchodach tych uczestniczyły także delegacje z innych krajów partnerskich XVIII dzielnicy Budapesztu m.in. Włosi, Rumuni i Bułgarzy.

Z okazji Święta Wiosny Ludów w hali sportowej jednej ze szkół zorganizowana została uroczysta akademia przybliżająca lata 1848/49. W akademii uczestniczyły wszystkie przybyłe delegacje, uczniowie szkół, nauczyciele i honorowi goście.

Ważnym punktem pobytu na Węgrzech było omówienie i podpisanie programu współpracy na ten rok. Podczas spotkania z Burmistrzem XVIII dzielnicy Budapesztu Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski zaprosił, w imieniu samorządu powiatowego, delegację samorządu XVIII Dzielnicy Budapesztu wraz z 20 osobową grupą młodzieży do udziału w obchodach Święta 3 Maja w Powiecie Dąbrowskim. Zaproszenie młodzieży związane jest z rozpoczęciem współpracy w zakresie wymiany dzieci i młodzieży na niwie sportowej. Młodzież węgierska spotka się z naszą młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych i rozegra wspólny mecz piłki nożnej i piłki ręcznej. W dalszym zakresie kontynuowana będzie wymiana młodzieży w sferze kulturalnej. W tym roku 15 – osobowa grupa młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu weźmie udział w wymianie młodzieży w Bułgarii.

Po raz kolejny Powiat Dąbrowski zaprosił przedstawicieli samorządu XVIII Dzielnicy oraz węgierskich przedsiębiorców do udziału w organizowanym w sierpniu br. Święcie Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze. Węgierscy przedsiębiorcy zaprezentują swoje produkty oraz przedstawią ofertę współpracy z naszymi firmami.

Podczas pobytu na Węgrzech omówiono także inne projekty, które będą realizowane wspólnie z naszym węgierskim partnerem. Złożony zostanie wspólny projekt do programu unijnego na zorganizowanie festiwalu Geza Krepuska na Węgrzech. Ponadto samorząd węgierski zaprosił 3 osobową delegację z Powiatu Dąbrowskiego do udziału w międzynarodowej konferencji nt. pozyskiwania funduszy unijnych, która odbędzie się w kwietniu br. w Budapeszcie. Również, w ramach rewizyty, na Węgry pojedzie grupa sportowców z Dąbrowy Tarnowskiej.

W dniach 13 - 16 marca br. delegacja samorządu Powiatu Dąbrowskiego na czele z Wicestarostą Tadeuszem Kwiatkowskim wzięła udział w obchodach 160 rocznicy Wiosny Ludów na Węgrzech. Zaproszenie do udziału w uroczystościach wystosował Burmistrz XVIII dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre - Dr. Laszló Mester. Wspólnie z innymi przybyłymi delegacjami złożono wieniec pod tablicą gen. Józefa Bema ufundowaną w 2002 roku przez samorząd Powiatu Dąbrowskiego. Przybyłe delegacje i miejscowe instytucje złożyły również wieńce pod pomnikiem poległych w parku Kossuth. W obchodach tych uczestniczyły także delegacje z innych krajów partnerskich XVIII dzielnicy Budapesztu m.in. Włosi, Rumuni i Bułgarzy. Z okazji Święta Wiosny Ludów w hali sportowej jednej ze szkół zorganizowana została uroczysta akademia przybliżająca lata 1848/49. W akademii uczestniczyły wszystkie przybyłe delegacje, uczniowie szkół, nauczyciele i honorowi goście. Ważnym punktem pobytu na Węgrzech było omówienie i podpisanie programu współpracy na ten rok. Podczas spotkania z Burmistrzem XVIII dzielnicy Budapesztu Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski zaprosił, w imieniu samorządu powiatowego, delegację samorządu XVIII Dzielnicy Budapesztu wraz z 20 osobową grupą młodzieży do udziału w obchodach Święta 3 Maja w Powiecie Dąbrowskim. Zaproszenie młodzieży związane jest z rozpoczęciem współpracy w zakresie wymiany dzieci i młodzieży na niwie sportowej. Młodzież węgierska spotka się z naszą młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych i rozegra wspólny mecz piłki nożnej i piłki ręcznej. W dalszym zakresie kontynuowana będzie wymiana młodzieży w sferze kulturalnej. W tym roku 15 – osobowa grupa młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu weźmie udział w wymianie młodzieży w Bułgarii. Po raz kolejny Powiat Dąbrowski zaprosił przedstawicieli samorządu XVIII Dzielnicy oraz węgierskich przedsiębiorców do udziału w organizowanym w sierpniu br. Święcie Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze. Węgierscy przedsiębiorcy zaprezentują swoje produkty oraz przedstawią ofertę współpracy z naszymi firmami. Podczas pobytu na Węgrzech omówiono także inne projekty, które będą realizowane wspólnie z naszym węgierskim partnerem. Złożony zostanie wspólny projekt do programu unijnego na zorganizowanie festiwalu Geza Krepuska na Węgrzech. Ponadto samorząd węgierski zaprosił 3 osobową delegację z Powiatu Dąbrowskiego do udziału w międzynarodowej konferencji nt. pozyskiwania funduszy unijnych, która odbędzie się w kwietniu br. w Budapeszcie. Również, w ramach rewizyty, na Węgry pojedzie grupa sportowców z Dąbrowy Tarnowskiej.