Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta podopiecznych ORW w Kupieninie w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wizyta podopiecznych ORW w Kupieninie w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wizyta podopiecznych ORW w Kupieninie w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 27 lutego br. podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego z Kupienina odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Dyrektor szkoły - Agata Fido powitała przybyłych gości, a następnie zaprosiła ich do obejrzenia spektaklu pt. "Kopciuszek", przygotowanego przez uczniów klasy 1d. Na krótką chwilę wszyscy przenieśli się w bajkowy świat. Wystawiona sztuka została przyjęta z ogromną aprobatą widzów, którzy złożyli wyrazy uznania dla talentu aktorskiego uczniów. 

Po spektaklu głos zabrała Dyrektor Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie -  Barbara Berger, która opowiedziała o swojej pracy, o ośrodku oraz o jego podopiecznych.

Podopieczni NORW przygotowali dla swoich gospodarzy miłą niespodziankę - na moment przejęli scenę śpiewając piosenki, które zostały nagrodzone owacjami na stojąco.  Później wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Ostatnim elementem  spotkania uczniów ZSP z podopiecznymi NORW było aktywne spędzanie czasu na sali gimnastycznej oraz prezentacje sal: chemicznej, geograficznej oraz biologicznej. 

Spotkanie zorganizowały panie: Martyna Majsak – pedagog szkolny ZSP 1 oraz Agnieszka Ruta – nauczyciel, opiekun samorządu uczniowskiego w ZSP 1.

Podjęte przez ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej i NORW w Kupieninie działania miały na celu integrację szeroko pojętego środowiska uczniowskiego oraz zwalczanie negatywnych stereotypów dotyczących osób z upośledzeniem umysłowym. Działania wpisują się w cele i zadania Powiatowego programu informacyjno-edukacyjnego sprzyjającego postawom zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałającego dyskryminacji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi na lata 2013- 2015. Powyższy program stanowi załącznik do Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2013-2015 przyjętego przez Radę Powiatu Dąbrowskiego w dniu 17 października 2013 r.

W dniu 27 lutego br. podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego z Kupienina odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Dyrektor szkoły - Agata Fido powitała przybyłych gości, a następnie zaprosiła ich do obejrzenia spektaklu pt. "Kopciuszek", przygotowanego przez uczniów klasy 1d. Na krótką chwilę wszyscy przenieśli się w bajkowy świat. Wystawiona sztuka została przyjęta z ogromną aprobatą widzów, którzy złożyli wyrazy uznania dla talentu aktorskiego uczniów.  Po spektaklu głos zabrała Dyrektor Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie -  Barbara Berger, która opowiedziała o swojej pracy, o ośrodku oraz o jego podopiecznych. Podopieczni NORW przygotowali dla swoich gospodarzy miłą niespodziankę - na moment przejęli scenę śpiewając piosenki, które zostały nagrodzone owacjami na stojąco.  Później wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Ostatnim elementem  spotkania uczniów ZSP z podopiecznymi NORW było aktywne spędzanie czasu na sali gimnastycznej oraz prezentacje sal: chemicznej, geograficznej oraz biologicznej.  Spotkanie zorganizowały panie: Martyna Majsak – pedagog szkolny ZSP 1 oraz Agnieszka Ruta – nauczyciel, opiekun samorządu uczniowskiego w ZSP 1. Podjęte przez ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej i NORW w Kupieninie działania miały na celu integrację szeroko pojętego środowiska uczniowskiego oraz zwalczanie negatywnych stereotypów dotyczących osób z upośledzeniem umysłowym. Działania wpisują się w cele i zadania Powiatowego programu informacyjno-edukacyjnego sprzyjającego postawom zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałającego dyskryminacji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi na lata 2013- 2015. Powyższy program stanowi załącznik do Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2013-2015 przyjętego przez Radę Powiatu Dąbrowskiego w dniu 17 października 2013 r.