Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta Posłanki Anny Pieczarki oraz Wicemarszałka Józefa Gawrona

Wizyta Posłanki Anny Pieczarki oraz Wicemarszałka Józefa Gawrona

Wizyta Posłanki Anny Pieczarki oraz Wicemarszałka Józefa Gawrona

Dziś w powiecie dąbrowskim gościła Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka oraz Wicemarszałek Józef Gawron. Wspólnie ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem, Wicestarostą Krzysztofem Brykiem oraz Członkiem Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzejem Gizą uczestniczyli w uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki i Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas akademii skierowali okolicznościowe życzenia, a także pogratulowali uczniom osiągniętych wyników w nauce.

Ponadto zaproszeni goście odwiedzili Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie Wicemarszałek Józef Gawron przekazał na ręce starosty i dyrektora Łukasza Węgrzyna czek na kwotę 175 911 zł na dofinansowanie budowy tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego otrzymał ww. dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach zadania pn. Małopolskie tężnie solankowe. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji. Budowa ogólnodostępnej i nieodpłatnej tężni solankowej przyczyni się do poprawy stanu zdrowia mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego poprzez profilaktykę zdrowotną układu oddechowego dzięki wykorzystaniu właściwości leczniczych tężni solankowych, które pozytywnie wpływają na kondycję górnych dróg oddechowych. Jej usytuowanie blisko centrum miasta, parku i Szpitala, sprawi, że z walorów tężni będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy powiatu, miasta Dąbrowa Tarnowska, ale również pacjenci Szpitala.

Poseł Anna Pieczarka oraz Wicemarszałek Józef Gawron wizytowali również w szpitalu inwestycję, jaką jest gruntowna modernizacja Izby Przyjęć. Jej zakończenie zaplanowane jest na koniec czerwca, a jej realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 1 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Podczas spotkania nie zabrakło rozmów o dalszych planach rozwoju zarówno powiatowej placówki medycznej jak i szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie.

Dziś w powiecie dąbrowskim gościła Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka oraz Wicemarszałek Józef Gawron. Wspólnie ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem, Wicestarostą Krzysztofem Brykiem oraz Członkiem Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzejem Gizą uczestniczyli w uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki i Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas akademii skierowali okolicznościowe życzenia, a także pogratulowali uczniom osiągniętych wyników w nauce. Ponadto zaproszeni goście odwiedzili Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie Wicemarszałek Józef Gawron przekazał na ręce starosty i dyrektora Łukasza Węgrzyna czek na kwotę 175 911 zł na dofinansowanie budowy tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego otrzymał ww. dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach zadania pn. Małopolskie tężnie solankowe. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji. Budowa ogólnodostępnej i nieodpłatnej tężni solankowej przyczyni się do poprawy stanu zdrowia mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego poprzez profilaktykę zdrowotną układu oddechowego dzięki wykorzystaniu właściwości leczniczych tężni solankowych, które pozytywnie wpływają na kondycję górnych dróg oddechowych. Jej usytuowanie blisko centrum miasta, parku i Szpitala, sprawi, że z walorów tężni będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy powiatu, miasta Dąbrowa Tarnowska, ale również pacjenci Szpitala. Poseł Anna Pieczarka oraz Wicemarszałek Józef Gawron wizytowali również w szpitalu inwestycję, jaką jest gruntowna modernizacja Izby Przyjęć. Jej zakończenie zaplanowane jest na koniec czerwca, a jej realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 1 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Podczas spotkania nie zabrakło rozmów o dalszych planach rozwoju zarówno powiatowej placówki medycznej jak i szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie.