1. Wizyta Premiera RP na Powiślu Dąbrowskim

Wizyta Premiera RP na Powiślu Dąbrowskim

W dniu 29.06.2009 r. z wizytą do Powiatu Dąbrowskiego przybył Premier Donald Tusk. Premier odwiedził miejscowość Radwan, gdzie od kilku dni strażacy walczą z powodzią. Donald Tusk rozmawiał z mieszkańcami Radwana poszkodowanymi przez wodę. Rozmawiał także z przedstawicielami samorządu powiatowego Starostą Dąbrowskim Wiesławem Krajewskim oraz Wicestarostą Tadeuszem Kwiatkowskim o sytuacji panującej obecnie na terenie Powiatu. Premier został poinformowany, że najbardziej dotknięte gminy to Radgoszcz, Dąbrowa Tarnowska oraz Szczucin i Olesno. Uszkodzonych zostało wiele dróg powiatowych i gminnych, zalane zostały budynki użyteczności publicznej. Wielu mieszkańców powiatu straciło prawie cały dorobek swojego życia. Kataklizm pogodowy spowodował katastrofę budowlaną zapory na zalewie retencyjnym w Narożnikach oraz awarię zasilania przepompowni w Radwanie. Donald Tusk zapewnił mieszkańców oraz Samorządy, że odpowiednia pomoc ze strony rządu zostanie zapewniona. Premierowi podczas wizyty na Powiślu towarzyszyli m.in.: Rzecznik Prasowy Kancelarii Rady Ministrów Paweł Graś, Szef Gabinetu Politycznego Premiera Sławomir Nowak, Poseł na Sejm RP Urszula Augustyn, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller ,Wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Mróz , Radny Sejmiku Wojewódzkiego Bolesław Łączyński, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec.