Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta „Sokołów” ZSP Nr 2 w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Wizyta „Sokołów” ZSP Nr 2 w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Wizyta „Sokołów” ZSP Nr 2 w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

W dniu 21 lutego 2019 roku młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej zrzeszona w Polskim Towarzystwie Gimnastycznym Sokół, dzięki zaangażowaniu biura poselskiego Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, gościła w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Aby godnie reprezentować nasz region i stowarzyszenie, uczniowie wraz z opiekunami Markiem Banasiem i Rafałem Szydłowskim, ubrani byli w mundury Sokolej Drużyny Strzeleckiej z herbem Powiatu Dąbrowskiego oraz logiem Sokół – Świat Pracy.

Zwiedzanie Sejmu było dla młodzieży ciekawym przeżyciem. Już samo przejście przez wszystkie procedury bezpieczeństwa to dla nich, osób interesujących się właśnie tym zagadnieniem, dodatkowe doświadczenie i ciekawa lekcja. Dowiedzieli się, jakie zachowanie jest wymagane w budynkach rządowych. Pirotechnik zabezpieczający kontrolę samego wejścia oraz obsługujący bramki z wykrywaczami metali przekazał młodzieży kolejne, ciekawe informacje.

Po wszystkich procedurach bezpieczeństwa, dąbrowskie Sokoły rozpoczęły zwiedzać budynek. W trakcie oprowadzania, przewodniczka pokazała makietę dokładnego schematu całego kompleksu sejmowego. Jest to rozległa sieć obiektów połączonych różnego rodzaju przejściami pod i naziemnymi. Tymi korytarzami młodzież przemieściła się na galerię dla prasy i gości, z której rozciągał się widok na Salę Posiedzeń. Tam zostali przywitani przez Posła Wiesława Krajewskiego, z którym dalej poznawali tajniki pracy Sejmu. Wizyta w tym miejscu unaoczniła im realia pracy posłów oraz była wspaniałą lekcją historii. Po upływie kilku godzin, zdobyciu wiedzy na temat funkcjonowania Sejmu, idąc za sokolą maksymą „w zdrowym ciele zdrowy duch”, młodzież wraz z opiekunami miała przyjemność spróbować specjałów sejmowej kuchni, znajdującej się w budynku „F”.

Wizyta w Warszawie nie obyła się bez spaceru po stolicy. „Mimo, że do domu wróciliśmy późnym wieczorem, nikt nie narzekał na zmęczenie, a wręcz żałowaliśmy, że to już koniec” – powiedział Rafał Szydłowski opiekun młodzieży i nauczyciel w szkole.

 

Źródło: ZSP Nr 2/msmol

W dniu 21 lutego 2019 roku młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej zrzeszona w Polskim Towarzystwie Gimnastycznym Sokół, dzięki zaangażowaniu biura poselskiego Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, gościła w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Aby godnie reprezentować nasz region i stowarzyszenie, uczniowie wraz z opiekunami Markiem Banasiem i Rafałem Szydłowskim, ubrani byli w mundury Sokolej Drużyny Strzeleckiej z herbem Powiatu Dąbrowskiego oraz logiem Sokół – Świat Pracy. Zwiedzanie Sejmu było dla młodzieży ciekawym przeżyciem. Już samo przejście przez wszystkie procedury bezpieczeństwa to dla nich, osób interesujących się właśnie tym zagadnieniem, dodatkowe doświadczenie i ciekawa lekcja. Dowiedzieli się, jakie zachowanie jest wymagane w budynkach rządowych. Pirotechnik zabezpieczający kontrolę samego wejścia oraz obsługujący bramki z wykrywaczami metali przekazał młodzieży kolejne, ciekawe informacje. Po wszystkich procedurach bezpieczeństwa, dąbrowskie Sokoły rozpoczęły zwiedzać budynek. W trakcie oprowadzania, przewodniczka pokazała makietę dokładnego schematu całego kompleksu sejmowego. Jest to rozległa sieć obiektów połączonych różnego rodzaju przejściami pod i naziemnymi. Tymi korytarzami młodzież przemieściła się na galerię dla prasy i gości, z której rozciągał się widok na Salę Posiedzeń. Tam zostali przywitani przez Posła Wiesława Krajewskiego, z którym dalej poznawali tajniki pracy Sejmu. Wizyta w tym miejscu unaoczniła im realia pracy posłów oraz była wspaniałą lekcją historii. Po upływie kilku godzin, zdobyciu wiedzy na temat funkcjonowania Sejmu, idąc za sokolą maksymą „w zdrowym ciele zdrowy duch”, młodzież wraz z opiekunami miała przyjemność spróbować specjałów sejmowej kuchni, znajdującej się w budynku „F”. Wizyta w Warszawie nie obyła się bez spaceru po stolicy. „Mimo, że do domu wróciliśmy późnym wieczorem, nikt nie narzekał na zmęczenie, a wręcz żałowaliśmy, że to już koniec” – powiedział Rafał Szydłowski opiekun młodzieży i nauczyciel w szkole.   Źródło: ZSP Nr 2/msmol