Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta węgierskich bratanków w Powiecie Dąbrowskim

Wizyta węgierskich bratanków w Powiecie Dąbrowskim

Wizyta węgierskich bratanków w Powiecie Dąbrowskim

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się wspólne spotkanie przedsiębiorców i samorządowców z XVIII Dzielnicy Budapesztu oraz Powiatu Dąbrowskiego. Spotkanie poświęcone było głównie wymianie doświadczeń w pozyskiwaniu środków unijnych na rozwój przedsiębiorczości a także mechanizmom wspierania firm ze strony państwa oraz obciążeń podatkowych.

Spotkanie otworzył Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, który powitał i przedstawił przedstawicieli samorządu i firm z Budapesztu oraz miejscowych przedsiębiorców, których reprezentowali Pani Bogusława Warecka - Łachut, Pan Jerzy Węgrzyn, Pan Józef Nowak, Pan Jarosław Gęza, Pan Jakub Jelski, Pan Zdzisław Janiszewski, Pan Krzysztof Poloński oraz Pan Stanisław Nowak. Burmistrz XVIII Dzielnicy Budapesztu Hámori Tibor przedstawił przedsiębiorców, którzy przyjechali do Dąbrowy Tarnowskiej w tym Przewodniczącego budapesztańskiej Izby Handlowej Csapó György. W podsumowaniu spotkania Starosta Dąbrowski stwierdził, że sytuacja przedsiębiorców i firm jest w obu krajach taka sama, jednak obciążenia podatkowe są wyższe w Polsce. Burmistrz Budapesztu wyraził zadowolenie, że po raz kolejny przedsiębiorcy z Węgier mogą uczestniczyć we wspólnym spotkaniu, a także VIII Targach Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego. Wyraził także nadzieję, że współpraca na tej płaszczyźnie będzie się nadal rozwijać. Po spotkaniu w starostwie 35 osobowa grupa gości z Budapesztu z udziałem przedstawicieli samorządu Powiatu Dąbrowskiego złożyła wieńce pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej a następnie odwiedziła Muzeum Minerałów i Skamieniałości - Galeria Poloński oraz Zalipie.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się wspólne spotkanie przedsiębiorców i samorządowców z XVIII Dzielnicy Budapesztu oraz Powiatu Dąbrowskiego. Spotkanie poświęcone było głównie wymianie doświadczeń w pozyskiwaniu środków unijnych na rozwój przedsiębiorczości a także mechanizmom wspierania firm ze strony państwa oraz obciążeń podatkowych. Spotkanie otworzył Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, który powitał i przedstawił przedstawicieli samorządu i firm z Budapesztu oraz miejscowych przedsiębiorców, których reprezentowali Pani Bogusława Warecka - Łachut, Pan Jerzy Węgrzyn, Pan Józef Nowak, Pan Jarosław Gęza, Pan Jakub Jelski, Pan Zdzisław Janiszewski, Pan Krzysztof Poloński oraz Pan Stanisław Nowak. Burmistrz XVIII Dzielnicy Budapesztu Hámori Tibor przedstawił przedsiębiorców, którzy przyjechali do Dąbrowy Tarnowskiej w tym Przewodniczącego budapesztańskiej Izby Handlowej Csapó György. W podsumowaniu spotkania Starosta Dąbrowski stwierdził, że sytuacja przedsiębiorców i firm jest w obu krajach taka sama, jednak obciążenia podatkowe są wyższe w Polsce. Burmistrz Budapesztu wyraził zadowolenie, że po raz kolejny przedsiębiorcy z Węgier mogą uczestniczyć we wspólnym spotkaniu, a także VIII Targach Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego. Wyraził także nadzieję, że współpraca na tej płaszczyźnie będzie się nadal rozwijać. Po spotkaniu w starostwie 35 osobowa grupa gości z Budapesztu z udziałem przedstawicieli samorządu Powiatu Dąbrowskiego złożyła wieńce pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej a następnie odwiedziła Muzeum Minerałów i Skamieniałości - Galeria Poloński oraz Zalipie.