Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta węgierskich nauczycieli

Wizyta węgierskich nauczycieli

Wizyta węgierskich nauczycieli

Przedstawiciele samorządu XVIII Dzielnicy Budapesztu wraz z czterdziestoosobową grupą nauczycieli języków obcych odwiedzili Powiat Dąbrowski. Wizyta była kolejnym etapem współpracy starostwa z węgierskim samorządem. Rozpoczęto ją od spotkania z władzami powiatu i gminy. Starosta Dąbrowski Krzysztof Karczmarski przedstawił system zarządzania oświatą w zakresie szkół prowadzonych przez starostwo. O funkcjonowaniu gminnych placówek przedszkolnych i szkolnych opowiedział BurmistrzStanisław Początek. 
Zgodnie z programem pobytu nauczyciele wzięli udział w lekcjach języków obcych prowadzonych w dąbrowskich szkołach. Grupa nauczycieli języka angielskiego wzięła udział w lekcji prowadzonej przez Katarzynę Stanek ze szkoły podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie odbywa się zintegrowane nauczanie tego języka. Druga grupa nauczycieli języka niemieckiego uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Izabelę Jaroń - Romanowską z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. W drugiej części wizyty goście z Węgier oraz delegacja powiatu złożyli wieńce pod pomnikiem w Dąbrowie Tarnowskiej, następnie zwiedzali Muzeum Drogownictwa w Szczucinie oraz Dom Malarek i Zagrodę Felicji Curyłowej w Zalipiu.

Przedstawiciele samorządu XVIII Dzielnicy Budapesztu wraz z czterdziestoosobową grupą nauczycieli języków obcych odwiedzili Powiat Dąbrowski. Wizyta była kolejnym etapem współpracy starostwa z węgierskim samorządem. Rozpoczęto ją od spotkania z władzami powiatu i gminy. Starosta Dąbrowski Krzysztof Karczmarski przedstawił system zarządzania oświatą w zakresie szkół prowadzonych przez starostwo. O funkcjonowaniu gminnych placówek przedszkolnych i szkolnych opowiedział BurmistrzStanisław Początek.  Zgodnie z programem pobytu nauczyciele wzięli udział w lekcjach języków obcych prowadzonych w dąbrowskich szkołach. Grupa nauczycieli języka angielskiego wzięła udział w lekcji prowadzonej przez Katarzynę Stanek ze szkoły podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie odbywa się zintegrowane nauczanie tego języka. Druga grupa nauczycieli języka niemieckiego uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Izabelę Jaroń - Romanowską z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. W drugiej części wizyty goście z Węgier oraz delegacja powiatu złożyli wieńce pod pomnikiem w Dąbrowie Tarnowskiej, następnie zwiedzali Muzeum Drogownictwa w Szczucinie oraz Dom Malarek i Zagrodę Felicji Curyłowej w Zalipiu.