Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta władz samorządowych powiatu tarnowskiego

Wizyta władz samorządowych powiatu tarnowskiego

Wizyta władz samorządowych powiatu tarnowskiego

Wczoraj w powiecie dąbrowskim gościli samorządowcy z sąsiedniego powiatu tarnowskiego Starosta Roman Łucarz i Wicestarosta Jacek Hudyma.

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej
z gospodarzami naszego powiatu rozmawiali o wzajemnej współpracy pomiędzy sąsiedzkimi samorządami i wspólnych przedsięwzięciach gospodarczych, kulturalnych i społecznych.

Następnie udali się do dąbrowskiego szpitala, którego pacjentami są również mieszkańcy powiatu tarnowskiego, w szczególności Gminy Lisia Góra, Żabno i Wietrzychowice. Goście zobaczyli jak przeprowadzone w ostatnich latach inwestycje zmieniły tę placówkę w zakresie standardu świadczonych usług i jak obecnie funkcjonuje ten jednoimienny szpital w dobie pandemii Covid-19. W zeszłym roku samorząd powiatu tarnowskiego wsparł Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej dotacją w wysokości 40 tys. zł z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej, defibrylatora oraz aparatu do wspomagania funkcji oddechowych.

Była to również okazja do zapoznania się z organizacją działalności Punktu Szczepień Powszechnych, który w najbliższych dniach zostanie uruchomiony.

Spotkanie zakończyło zwiedzanie zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie omówiono przyszłe kierunki dalszej współpracy w dziedzinie kultury i turystyki.

Wczoraj w powiecie dąbrowskim gościli samorządowcy z sąsiedniego powiatu tarnowskiego Starosta Roman Łucarz i Wicestarosta Jacek Hudyma. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej z gospodarzami naszego powiatu rozmawiali o wzajemnej współpracy pomiędzy sąsiedzkimi samorządami i wspólnych przedsięwzięciach gospodarczych, kulturalnych i społecznych. Następnie udali się do dąbrowskiego szpitala, którego pacjentami są również mieszkańcy powiatu tarnowskiego, w szczególności Gminy Lisia Góra, Żabno i Wietrzychowice. Goście zobaczyli jak przeprowadzone w ostatnich latach inwestycje zmieniły tę placówkę w zakresie standardu świadczonych usług i jak obecnie funkcjonuje ten jednoimienny szpital w dobie pandemii Covid-19. W zeszłym roku samorząd powiatu tarnowskiego wsparł Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej dotacją w wysokości 40 tys. zł z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej, defibrylatora oraz aparatu do wspomagania funkcji oddechowych. Była to również okazja do zapoznania się z organizacją działalności Punktu Szczepień Powszechnych, który w najbliższych dniach zostanie uruchomiony. Spotkanie zakończyło zwiedzanie zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie omówiono przyszłe kierunki dalszej współpracy w dziedzinie kultury i turystyki. Zachęcamy do obejrzenia: