1. Wizyta władz samorządowych powiatu tarnowskiego

Wizyta władz samorządowych powiatu tarnowskiego

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej

Wczoraj w powiecie dąbrowskim gościli samorządowcy z sąsiedniego powiatu tarnowskiego Starosta Roman Łucarz i Wicestarosta Jacek Hudyma. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej z gospodarzami naszego powiatu rozmawiali o wzajemnej współpracy pomiędzy sąsiedzkimi samorządami i wspólnych przedsięwzięciach gospodarczych, kulturalnych i społecznych. Następnie udali się do dąbrowskiego szpitala, którego pacjentami są również mieszkańcy powiatu tarnowskiego, w szczególności Gminy Lisia Góra, Żabno i Wietrzychowice. Goście zobaczyli jak przeprowadzone w ostatnich latach inwestycje zmieniły tę placówkę w zakresie standardu świadczonych usług i jak obecnie funkcjonuje ten jednoimienny szpital w dobie pandemii Covid-19. W zeszłym roku samorząd powiatu tarnowskiego wsparł Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej dotacją w wysokości 40 tys. zł z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej, defibrylatora oraz aparatu do wspomagania funkcji oddechowych. Była to również okazja do zapoznania się z organizacją działalności Punktu Szczepień Powszechnych, który w najbliższych dniach zostanie uruchomiony. Spotkanie zakończyło zwiedzanie zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie omówiono przyszłe kierunki dalszej współpracy w dziedzinie kultury i turystyki. Zachęcamy do obejrzenia: