Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego

Wizyta Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego

Wizyta Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej gościł Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch. Podczas spotkania ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem oraz Wicestarostą Krzysztofem Brykiem rozmawiali o inwestycjach i projektach służących mieszkańcom oraz rozwojowi naszego powiatu.

Tematem rozmów była między innymi nowa perspektywa finansowa Funduszy Europejskich, wsparcie w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej oraz działania wspierające uchodźców z Ukrainy, przebywających w naszym regionie.

Z związku z trudną sytuację związaną z konfliktem wojennym na Ukrainie, powołaliśmy wspólnie z marszałkiem Witoldem Kozłowskim Komitet Sterujący ds. Koordynacji Systemowego Wsparcia uchodźców z Ukrainy w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej. Jego celem jest optymalizacja wspólnych działań oraz usprawnienie komunikacji pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w niesienie pomocy na szczeblu wojewódzkim – powiedział Wiceprzewodniczący Wojciech Skruch.

Omówiono również planowane przez samorząd powiatowy inwestycje drogowe.

Władze samorządu powiatowego dziękują Panu Wiceprzewodniczącemu za przyjęcie zaproszenia, owocną rozmowę i konstruktywne działania.

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej gościł Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch. Podczas spotkania ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem oraz Wicestarostą Krzysztofem Brykiem rozmawiali o inwestycjach i projektach służących mieszkańcom oraz rozwojowi naszego powiatu. Tematem rozmów była między innymi nowa perspektywa finansowa Funduszy Europejskich, wsparcie w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej oraz działania wspierające uchodźców z Ukrainy, przebywających w naszym regionie. Z związku z trudną sytuację związaną z konfliktem wojennym na Ukrainie, powołaliśmy wspólnie z marszałkiem Witoldem Kozłowskim Komitet Sterujący ds. Koordynacji Systemowego Wsparcia uchodźców z Ukrainy w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej. Jego celem jest optymalizacja wspólnych działań oraz usprawnienie komunikacji pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w niesienie pomocy na szczeblu wojewódzkim – powiedział Wiceprzewodniczący Wojciech Skruch. Omówiono również planowane przez samorząd powiatowy inwestycje drogowe. Władze samorządu powiatowego dziękują Panu Wiceprzewodniczącemu za przyjęcie zaproszenia, owocną rozmowę i konstruktywne działania.