Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta Wojewody Małopolskiego w naszym powiecie

Wizyta Wojewody Małopolskiego w naszym powiecie

Wizyta Wojewody Małopolskiego w naszym powiecie

Wczoraj Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita gościł na Powiślu Dąbrowskim. Spotkał się z lokalnymi samorządowcami w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, uczestniczył w uroczystym apelu z okazji obchodów Dnia Strażaka, a także briefingu prasowym przed szpitalem powiatowym. Towarzyszył mu Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski.

Tematem rozmów z włodarzami powiatu i dyrekcją Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej było między innymi jego obecne funkcjonalnie i świadczone usługi medyczne, zrealizowane i trwające w nim inwestycje, w szczególności te, by skutecznie walczyć z COVID-19. W ostatnim czasie szpital otrzymał dofinansowanie na rozbudowę instalacji tlenowej, sprzęt medyczny pozostający w dyspozycji Wojewody Małopolskiego z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych oraz szerokie wsparcie w postaci środków ochrony osobistej. Wojewoda odniósł się do znaczącej roli tej placówki, jaką odgrywa w walce z wirusem.

- „Zdrowie i życie człowieka jest naszą największą troską” – głosi motto Szpitala. W walce z epidemią Szpital dał wyraz pełnej wierności tej dewizie. Uruchamiając od 19 marca 200 łóżek covidowych, stali się Państwo strategiczną placówką w regionie, wspierając także województwa ościenne. Dziękuję za tę postawę. To nieoceniony wysiłek, ale też gest wielkiej odwagi i dowód poczucia odpowiedzialności za Mieszkańców – zaznaczył Wojewoda Łukasz Kmita.

Ponadto rozmawiano o realizacji Narodowego Programu Szczepień oraz Punktach Szczepień Powszechnych. Na chwilę obecną, łącznie w naszym powiecie wykonano blisko 20 000 szczepień, w tym 6 000 mieszkańców jest w pełni zaszczepionych.

Poruszono również bieżące sprawy związane z działalnością samorządową, realizowanymi inwestycjami i otrzymanymi środkami rządowymi.

- Dzięki wsparciu funduszy rządowych do powiatu docierają środki na realizację zadań potrzebnych mieszkańcom. Szczególnie w tak trudnym okresie pandemii wsparcie samorządów poprzez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych czy też Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg wpływa na poprawę życia i utrzymanie miejsc pracy – mówił starosta Lesław Wieczorek.

Wojewoda uczestniczył również w apelu z okazji obchodów Dnia Strażaka na dąbrowszczyźnie. Podczas tej uroczystej zbiórki wręczono funkcjonariuszom akty nadania na wyższe stopnie służbowe, Krzyże Zasługi, a także Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.

Wczoraj Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita gościł na Powiślu Dąbrowskim. Spotkał się z lokalnymi samorządowcami w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, uczestniczył w uroczystym apelu z okazji obchodów Dnia Strażaka, a także briefingu prasowym przed szpitalem powiatowym. Towarzyszył mu Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski. Tematem rozmów z włodarzami powiatu i dyrekcją Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej było między innymi jego obecne funkcjonalnie i świadczone usługi medyczne, zrealizowane i trwające w nim inwestycje, w szczególności te, by skutecznie walczyć z COVID-19. W ostatnim czasie szpital otrzymał dofinansowanie na rozbudowę instalacji tlenowej, sprzęt medyczny pozostający w dyspozycji Wojewody Małopolskiego z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych oraz szerokie wsparcie w postaci środków ochrony osobistej. Wojewoda odniósł się do znaczącej roli tej placówki, jaką odgrywa w walce z wirusem. - „Zdrowie i życie człowieka jest naszą największą troską” – głosi motto Szpitala. W walce z epidemią Szpital dał wyraz pełnej wierności tej dewizie. Uruchamiając od 19 marca 200 łóżek covidowych, stali się Państwo strategiczną placówką w regionie, wspierając także województwa ościenne. Dziękuję za tę postawę. To nieoceniony wysiłek, ale też gest wielkiej odwagi i dowód poczucia odpowiedzialności za Mieszkańców – zaznaczył Wojewoda Łukasz Kmita. Ponadto rozmawiano o realizacji Narodowego Programu Szczepień oraz Punktach Szczepień Powszechnych. Na chwilę obecną, łącznie w naszym powiecie wykonano blisko 20 000 szczepień, w tym 6 000 mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. Poruszono również bieżące sprawy związane z działalnością samorządową, realizowanymi inwestycjami i otrzymanymi środkami rządowymi. - Dzięki wsparciu funduszy rządowych do powiatu docierają środki na realizację zadań potrzebnych mieszkańcom. Szczególnie w tak trudnym okresie pandemii wsparcie samorządów poprzez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych czy też Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg wpływa na poprawę życia i utrzymanie miejsc pracy – mówił starosta Lesław Wieczorek. Wojewoda uczestniczył również w apelu z okazji obchodów Dnia Strażaka na dąbrowszczyźnie. Podczas tej uroczystej zbiórki wręczono funkcjonariuszom akty nadania na wyższe stopnie służbowe, Krzyże Zasługi, a także Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. Poniżej relacja Telewizji Tarnowska.tv z briefingu prasowego w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej: