Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wodny Park Adrenaliny w Narożnikach bliżej realizacji

Wodny Park Adrenaliny w Narożnikach bliżej realizacji

Wodny Park Adrenaliny w Narożnikach bliżej realizacji

Gmina Radgoszcz pomyślnie rozpoczęła starania o pozyskanie środków na kolejną dużą inwestycję na zalewie w Narożnikach, czyli stworzenie Wodnego Parku Adrenaliny w ramach projektu turystycznego Pojezierze Tarnowskie. Pierwszy etap zakończył się pozytywnie – wniosek przeszedł wstępną kwalifikację projektów subregionalnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Wodny Park Adrenaliny ma powstać na terenie trzech gmin – Radgoszcz, Żabno i Lisia Góra. Wobec tego projekt jest realizowany w partnerstwie z firmami ECI Sp. z o.o., Mlekspol Sp. z o.o., a także Urzędem Miejskim w Żabnie. Koszt inwestycji w Narożnikach ma wynieść 1,6 mln zł, z czego kwotę 877,5 tys. zł będzie stanowić dotacja.

Oferta poszczególnych zbiorników wodnych ma się uzupełniać, dzięki czemu turyści na dłużej pozostaną w naszym subregionie. A to powinno przełożyć się na rozwój gospodarki i powstanie nowych miejsc pracy.

Inspiracją dla stworzenia wątku przewodniego Wodnego Parku Adrenaliny jest postać „Ikara z Powiśla" - Jana Wnęka, dlatego każdy ze zbiorników będzie posiadał atrakcje nawiązujące do rzeźbiarza i konstruktora maszyny latającej.

W ramach projektu przewidujemy, że na zalewie w Narożnikach powstanie wodny plac zabaw dla dzieci, pokazowy statek dla dzieci i młodzieży, ścieżki spacerowo–rowerowe wraz z infrastrukturą, otwarty plac, czyli miejsce organizacji imprez kulturowo–rozrywkowych, parkingi. Środki zostaną też przeznaczone na oznakowanie terenu i promocję. Co istotne, sposób zagospodarowania otoczenia zbiorników pozwoli na ich funkcjonowanie przez cały rok. Rzecz jasna, obiekty będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – opisuje Agnieszka Rychlińska, inspektor ds. pozyskiwania funduszy pozabudżetowych w Urzędzie Gminy Radgoszcz.

Całość, czyli Pojezierze Tarnowskie składa się z trzech kompleksów. Oprócz Wodnego Parku Adrenaliny są to Wodny Park Kulturowy (na terenie gmin Borzęcin i Szczurowa), a także Zagłębie Przyrodolecznicze (na terenie gmin Radłów i Wierzchosławice).

Urząd Gminy w Radgoszczy/MS

Gmina Radgoszcz pomyślnie rozpoczęła starania o pozyskanie środków na kolejną dużą inwestycję na zalewie w Narożnikach, czyli stworzenie Wodnego Parku Adrenaliny w ramach projektu turystycznego Pojezierze Tarnowskie. Pierwszy etap zakończył się pozytywnie – wniosek przeszedł wstępną kwalifikację projektów subregionalnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wodny Park Adrenaliny ma powstać na terenie trzech gmin – Radgoszcz, Żabno i Lisia Góra. Wobec tego projekt jest realizowany w partnerstwie z firmami ECI Sp. z o.o., Mlekspol Sp. z o.o., a także Urzędem Miejskim w Żabnie. Koszt inwestycji w Narożnikach ma wynieść 1,6 mln zł, z czego kwotę 877,5 tys. zł będzie stanowić dotacja. Oferta poszczególnych zbiorników wodnych ma się uzupełniać, dzięki czemu turyści na dłużej pozostaną w naszym subregionie. A to powinno przełożyć się na rozwój gospodarki i powstanie nowych miejsc pracy. Inspiracją dla stworzenia wątku przewodniego Wodnego Parku Adrenaliny jest postać „Ikara z Powiśla" - Jana Wnęka, dlatego każdy ze zbiorników będzie posiadał atrakcje nawiązujące do rzeźbiarza i konstruktora maszyny latającej. W ramach projektu przewidujemy, że na zalewie w Narożnikach powstanie wodny plac zabaw dla dzieci, pokazowy statek dla dzieci i młodzieży, ścieżki spacerowo–rowerowe wraz z infrastrukturą, otwarty plac, czyli miejsce organizacji imprez kulturowo–rozrywkowych, parkingi. Środki zostaną też przeznaczone na oznakowanie terenu i promocję. Co istotne, sposób zagospodarowania otoczenia zbiorników pozwoli na ich funkcjonowanie przez cały rok. Rzecz jasna, obiekty będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – opisuje Agnieszka Rychlińska, inspektor ds. pozyskiwania funduszy pozabudżetowych w Urzędzie Gminy Radgoszcz. Całość, czyli Pojezierze Tarnowskie składa się z trzech kompleksów. Oprócz Wodnego Parku Adrenaliny są to Wodny Park Kulturowy (na terenie gmin Borzęcin i Szczurowa), a także Zagłębie Przyrodolecznicze (na terenie gmin Radłów i Wierzchosławice). Urząd Gminy w Radgoszczy/MS