Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wojewódzki Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Szczucinie

Wojewódzki Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Szczucinie

Wojewódzki Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Szczucinie

W sobotę 20 kwietnia br. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie odbyły się obrady Wojewódzkiego Zjazdu Ochotniczych Straży Pożarnych, któremu przewodniczył Edward Siarka Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce.

Udział w zjeździe wzięli również członkowie Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu dąbrowskiego: Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski i Jan Sipior Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, druhny i druhowie OSP z terenu województwa małopolskiego,.

Uczestników zjazdu powitał Michał Urbanik - Prezes OSP Szczucin. Obrady rozpoczęły się od poświęcenia przez Kapelana Powiatowego Straży Pożarnej ks. Zygmunta Warzechę pompy szlamowej wysokiej wydajności przekazanej przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego OSP dla jednostki OSP w Szczucinie.

Podczas spotkania Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, w swojej prezentacji przedstawił zebranym powiat dąbrowski. Omówił również działania podejmowane przez ochotnicze straże pożarne z terenu powiatu wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w sytuacji zagrożenia powodziowego, które miało miejsce w naszym regionie. Starosta przedstawił również informacje związane z koniecznością budowy magazynu przeciwpowodziowego przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z budową nowej strażnicy dla tej jednostki.

Obrady zostały uświetnione występem Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie.

Zdjęcia z archiwum UMiG Szczucin

W sobotę 20 kwietnia br. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie odbyły się obrady Wojewódzkiego Zjazdu Ochotniczych Straży Pożarnych, któremu przewodniczył Edward Siarka Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce. Udział w zjeździe wzięli również członkowie Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu dąbrowskiego: Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski i Jan Sipior Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, druhny i druhowie OSP z terenu województwa małopolskiego,. Uczestników zjazdu powitał Michał Urbanik - Prezes OSP Szczucin. Obrady rozpoczęły się od poświęcenia przez Kapelana Powiatowego Straży Pożarnej ks. Zygmunta Warzechę pompy szlamowej wysokiej wydajności przekazanej przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego OSP dla jednostki OSP w Szczucinie. Podczas spotkania Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, w swojej prezentacji przedstawił zebranym powiat dąbrowski. Omówił również działania podejmowane przez ochotnicze straże pożarne z terenu powiatu wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w sytuacji zagrożenia powodziowego, które miało miejsce w naszym regionie. Starosta przedstawił również informacje związane z koniecznością budowy magazynu przeciwpowodziowego przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z budową nowej strażnicy dla tej jednostki. Obrady zostały uświetnione występem Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie. Zdjęcia z archiwum UMiG Szczucin