1. Małopolskie obchody Święta Policji w Wadowicach

Małopolskie obchody Święta Policji w Wadowicach

Wczoraj w Wadowicach odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Uroczystości były połączone z przekazaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach, a także wręczeniem odznaczeń państwowych i awansów na wyższe stopnie służbowe. Rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili między innymi Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Z ramienia powiatu w wydarzeniu uczestniczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Jarosław Kmieć, a także Naczelnik Wydziału Kryminalnego dąbrowskiej komendy podinsp. Grzegorz Bieś, który otrzymał „Brązową Odznakę Zasłużony Policjant”. Nie zabrakło życzeń i gratulacji skierowanych do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji, których w Małopolsce pracuje blisko 8 tys. Starosta w imieniu samorządu powiatowego złożył na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Michała Ledziona wyrazy uznania dla wszystkich Komendantów komend powiatowych oraz komisariatów, Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych pracujących w Małopolsce, za codzienną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Życzył również, aby ich działaniom zawsze towarzyszyło poczucie dobrze spełnionego obowiązku oraz ludzka przychylność i życzliwość.