Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" z ZSP w Brniu

Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" z ZSP w Brniu

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!

W Powiecie Dąbrowskim po raz pierwszy powstał Rejon Szlachetnej Paczki, którego Lider jest Joanna Janus pedagog szkolny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, natomiast 3 uczennice tej szkoły zostały pierwszymi wolontariuszkami Szlachetnej Paczki!

Wraz z innymi wolontariuszami odwiedzilli 23 rodziny w powiecie. Nie wszystkich udało się włączyć do projektu, do którego to kwalifikuje się rodziny według ustalonych kryteriów.

Do finału Szlachetnej Paczki w Powiecie Dąbrowskim pozostał już ostatni tydzień.  Odbędzie się on już w sobotę 8 grudnia br., w magazynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, czynnym od godziny 10.00 do 18.00.

Zachęcamy w dalszym ciągu do wybierania rodzin w potrzebie i przygotowania dla nich pomocy.

Pozostały trzy rodziny, które jeszcze czekają na swoich darczyńców.

Każda rodzina podczas spotkania z wolontariuszami przygotowała listę potrzeb. Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji i pomóc, wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę w rejonie Dąbrowy Tarnowskiej i okolic, której potrzeby możesz spełnić.

Pomoc w paczce ma być odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny, nie jest podarowaniem tego co stare, rzeczy w paczce powinny być nowe lub przynajmniej niezniszczone. Paczkę można zrobić w kilka osób, np. ze swoimi znajomymi z pracy.

Możesz pomóc konkretnej rodzinie, która mieszka tuż obok Ciebie!

opracowanie: ZSP w Brniu

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia! W Powiecie Dąbrowskim po raz pierwszy powstał Rejon Szlachetnej Paczki, którego Lider jest Joanna Janus pedagog szkolny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, natomiast 3 uczennice tej szkoły zostały pierwszymi wolontariuszkami Szlachetnej Paczki! Wraz z innymi wolontariuszami odwiedzilli 23 rodziny w powiecie. Nie wszystkich udało się włączyć do projektu, do którego to kwalifikuje się rodziny według ustalonych kryteriów. Do finału Szlachetnej Paczki w Powiecie Dąbrowskim pozostał już ostatni tydzień.  Odbędzie się on już w sobotę 8 grudnia br., w magazynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, czynnym od godziny 10.00 do 18.00. Zachęcamy w dalszym ciągu do wybierania rodzin w potrzebie i przygotowania dla nich pomocy. Pozostały trzy rodziny, które jeszcze czekają na swoich darczyńców. Każda rodzina podczas spotkania z wolontariuszami przygotowała listę potrzeb. Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji i pomóc, wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę w rejonie Dąbrowy Tarnowskiej i okolic, której potrzeby możesz spełnić. Pomoc w paczce ma być odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny, nie jest podarowaniem tego co stare, rzeczy w paczce powinny być nowe lub przynajmniej niezniszczone. Paczkę można zrobić w kilka osób, np. ze swoimi znajomymi z pracy. Możesz pomóc konkretnej rodzinie, która mieszka tuż obok Ciebie! opracowanie: ZSP w Brniu