Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wrócili z koloni w Wiśle

Wrócili z koloni w Wiśle

Wrócili z koloni w Wiśle

W dniu dzisiejszym w godzinach wieczornych z pobytu w Ośrodku Prezydenckim w Wiśle powróciła grupa dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych tegoroczną klęską powodzi. Spędziły one ponad tydzień w malowniczym zakątku Polski. Pośród atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazło się nie tylko zwiedzanie okolic Wisły, ale także wiele ciekawych miejsc Beskidu Śląskiego.

Miejscami, które odwiedzili była stanowiąca część Narodowego Zespołu Zabytkowego Rezydencja Prezydenta i słynąca z tradycyjnego wyrabiania chlebów na bazie znanego od stuleci przepisu „Chlebowa Chata". Podziwiając miejscową przyrodę, młodzi turyści zdobyli Górę Czantoria oraz z przewodnikiem przeszli trasę Kubalonka-Stożek.

Atrakcją była także przejażdżka kolejką górską. Temu wszystkiemu towarzyszyły wspólne zabawy, gry i konkursy.

Miłymi chwilami dla wszystkich było również ognisko, wokół którego z młodzieżą zasiedli Posłowie na Sejm RP – z ziemi tarnowskiej Jacek Pilch i ziemi nowosądeckiej Anna Paluch. Gościli na nim także Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Bożena Borys-Szopa z Kancelarii Prezydenta RP, która przekazała dzieciom prezenty od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły z pełnego atrakcji pobytu, gdzie mogły spędzić wspaniałe chwile.

Wyjazd na kolonię możliwy był dzięki zaangażowaniu i wsparciu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz staraniom Posła na Sejm RP Jacka Pilcha i Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego.

W dniu dzisiejszym w godzinach wieczornych z pobytu w Ośrodku Prezydenckim w Wiśle powróciła grupa dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych tegoroczną klęską powodzi. Spędziły one ponad tydzień w malowniczym zakątku Polski. Pośród atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazło się nie tylko zwiedzanie okolic Wisły, ale także wiele ciekawych miejsc Beskidu Śląskiego. Miejscami, które odwiedzili była stanowiąca część Narodowego Zespołu Zabytkowego Rezydencja Prezydenta i słynąca z tradycyjnego wyrabiania chlebów na bazie znanego od stuleci przepisu „Chlebowa Chata". Podziwiając miejscową przyrodę, młodzi turyści zdobyli Górę Czantoria oraz z przewodnikiem przeszli trasę Kubalonka-Stożek. Atrakcją była także przejażdżka kolejką górską. Temu wszystkiemu towarzyszyły wspólne zabawy, gry i konkursy. Miłymi chwilami dla wszystkich było również ognisko, wokół którego z młodzieżą zasiedli Posłowie na Sejm RP – z ziemi tarnowskiej Jacek Pilch i ziemi nowosądeckiej Anna Paluch. Gościli na nim także Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Bożena Borys-Szopa z Kancelarii Prezydenta RP, która przekazała dzieciom prezenty od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły z pełnego atrakcji pobytu, gdzie mogły spędzić wspaniałe chwile. Wyjazd na kolonię możliwy był dzięki zaangażowaniu i wsparciu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz staraniom Posła na Sejm RP Jacka Pilcha i Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego.