Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wrócili znad Balatonu

Wrócili znad Balatonu

Wrócili znad Balatonu

W dniach od 9 do 14 sierpnia 20-osobowa grupa młodzieży z Powiatu Dąbrowskiego brała udział w międzynarodowym letnim obozie językowym w miejscowości Balatonakali na Węgrzech. W obozie uczestniczyła również młodzież z Budapesztu (Węgry) oraz z Roding (Niemcy).

Zamierzeniem organizatorów kampusu było pogłębienie międzynarodowych kontaktów między partnerami, nawiązanie przyjaźni między uczestnikami obozu, poznanie odrębności kulturowych oraz pogłębienie znajomości języka angielskiego. Podczas pobytu w Batalonakali młodzież uczestniczyła w zajeciach dotyczących przeciwdziałania narkomanii. Miała również możliwość udziału w lekcjach tańca folklorystycznego oraz tańców latynoamerykańskich.
Uczestnicy obozu odwiedzili także zamek w Keszthely oraz zabytkowy młyn i kościół w miejscowości Tihany.
Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez partnera Powiatu Dąbrowskiego – XVIII dzielnicę Budapesztu i będzie miało charakter cykliczny.
Strona polska i węgierska uzyskała wstępne zaproszenie do udziału w podobnym obozie, który zostanie zorganizowany prawdopodobnie w przyszłym roku przez samorząd lokalny w Roding.

W dniach od 9 do 14 sierpnia 20-osobowa grupa młodzieży z Powiatu Dąbrowskiego brała udział w międzynarodowym letnim obozie językowym w miejscowości Balatonakali na Węgrzech. W obozie uczestniczyła również młodzież z Budapesztu (Węgry) oraz z Roding (Niemcy). Zamierzeniem organizatorów kampusu było pogłębienie międzynarodowych kontaktów między partnerami, nawiązanie przyjaźni między uczestnikami obozu, poznanie odrębności kulturowych oraz pogłębienie znajomości języka angielskiego. Podczas pobytu w Batalonakali młodzież uczestniczyła w zajeciach dotyczących przeciwdziałania narkomanii. Miała również możliwość udziału w lekcjach tańca folklorystycznego oraz tańców latynoamerykańskich.Uczestnicy obozu odwiedzili także zamek w Keszthely oraz zabytkowy młyn i kościół w miejscowości Tihany.Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez partnera Powiatu Dąbrowskiego – XVIII dzielnicę Budapesztu i będzie miało charakter cykliczny.Strona polska i węgierska uzyskała wstępne zaproszenie do udziału w podobnym obozie, który zostanie zorganizowany prawdopodobnie w przyszłym roku przez samorząd lokalny w Roding.