1. Wręczenie Brązowego Certyfikatu dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wręczenie Brązowego Certyfikatu dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W piątek 29 listopada 2013 r. na III Małopolskim Forum Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krakowie nastąpiło uroczyste wręczenie przyznanego wcześniej przez Komisję Certyfikującą – Certyfikatu „Profesjonalny Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury otrzymało BRĄZOWY CERTYFIKAT „PROFESJONALNY UTW”. W imieniu dąbrowskiego Stowarzyszenia UTW certyfikat odebrała z rąk Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, Maria Gdowska – Sekretarz Stowarzyszenia. Stowarzyszenie UTW przy Dąbrowskim Domu Kultury znalazło się w gronie trzynastu Uniwersytetów Trzeciego Wieku w skali kraju, które uzyskały certyfikat. Wszystkich Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest obecnie w Polsce około 450. Wręczenie certyfikatu jest następstwem procesu certyfikacji i kontroli jaka miała miejsce w sierpniu br. ze strony Komisji Certyfikującej Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń (OFS) Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Działania UTW sprzyjają aktywizacji seniorów i ich integracji społecznej. Uniwersytet Trzeciego Wieku ma w swojej ofercie cotygodniowe wykłady, wycieczki, zajęcia fitness, spotkania z ciekawymi ludźmi. Jest ważnym elementem życia kulturalnego naszego miasta.