1. Wręczenie nagród dla konkursu „Koronawirus wśród nas - jak wirus zmienił nasze życie?"

Miejsce 1: Oliwia Cichoń ze Szkoły Podstawowej w Szarwarku

Miejsce 3: Jakub Urbaś z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borkach

We wtorek, 8 czerwca 2021 roku, w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów powiatowego konkursu plastycznego pt. „Koronawirus wśród nas - jak wirus zmienił nasze życie?". Konkurs zorganizowany został przez Zespół ds. Promocji Zdrowia w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego celem było pokazanie zmian w naszym życiu spowodowanych pandemią wirusa SARS-CoV-2 i jego wpływu na codzienne aktywności (pracę, naukę, zakupy, sposób spędzania wolnego czasu, spotkania z bliskimi, …).Prace plastyczne nadesłało aż 43 uczniów reprezentujących Szkoły Podstawowe w: Bolesławiu, Borkach, Dąbrowie Tarnowskiej (nr 1, 2 i 3), Mędrzechowie, Pilczy Żelichowskiej, Radgoszczy, Smęgorzowie, Szarwarku, Szczucinie, Zabrniu i Zarzeczu Dużym. Jak zgodnie zauważają organizatorzy w nadesłanych pracach kryje się olbrzymia wrażliwość, lęk, zaduma, ale i nadzieja na lepsze jutro. Wszystkie prace są bardzo ciekawe i odsłaniają kreatywność młodych artystów.     Laureaci powiatowego konkursu plastycznego pt. „Koronawirus wśród nas - jak wirus zmienił nasze życie?" Miejsce 1: Oliwia Cichoń ze Szkoły Podstawowej w Szarwarku Miejsce 2 ex aequo: Szymon Bieś ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Miejsce 2 ex aequo: Mateusz Korczak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borkach Miejsce 3: Jakub Urbaś z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borkach Miejsce 4 ex aequo: Lena Pikul ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej Miejsce 4 ex aequo: Susanna Wiatr ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej Miejsce 4 ex aequo: Maria Skrzek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. E. Orzeszkowej w Radgoszczy Laureatów konkursu wraz z opiekunami przywitał Dyrektor Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Pantera. Jak zaznaczył pomimo, iż konkurs rozstrzygnięty był już w kwietniu, dopiero teraz możliwe było zorganizowanie uroczystego wręczenia nagród. Następnie Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Klimowska podziękowała uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom i rodzicom za wsparcie młodzieży w trudnych czasach pandemii. Wyraziła również nadzieję, że dzięki dostępności szczepień przeciwko COVID-19, stanowiących skuteczną metodę chroniącą przed zarażeniem, uda się wkrótce powrócić „do normalności”. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, gratulując młodzieży pięknych prac również podkreślił rolę szczepień w walce z pandemią. W dalszej części spotkania przystąpiono do wręczenia nagród ufundowanych przez organizatorów konkursu.