Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wreszcie mury hali rosną

Wreszcie mury hali rosną

Wreszcie mury hali rosną

Wygląda na to, że pechowa passa związana z budową sali gimnastycznej obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wreszcie została przełamana. Po prawie dwóch latach przerwy roboty budowlane zostały wznowione i przed zimą wznoszony obiekt powinien doczekać się dachu. 
Minął miesiąc od czasu, kiedy na placu budowy zaczęło coś się dziać. Ekipa, przynajmniej zdaniem powiatowych urzędników, pracuje w dobrym tempie. - Jeszcze w tym miesiącu będzie wykonana konstrukcja stalowa dachu sali gimnastycznej – dodaje Krzysztof Kaczmarski, starosta powiatu dąbrowskiego. Jego zdaniem tempo robót jest zadowalające. Nie pojawiły się także żadne zastrzeżenia do organizacji pracy. Dla szkoły i powiatowego samorządu to dobre wiadomości. Tym bardziej że inwestycji od początku towarzyszył wyjątkowy pech. Teoretycznie budowa powinna się zakończyć jeszcze w tym roku. Tak się jednak nie stanie, a początki tego stanu rzeczy sięgają okresu sprzed dwóch lat. Powiat podjął się budowy sali, bo ZSP nr 2 takiego obiektu dotąd nie ma. Szkoła, w której uczy się ponad tysiąc osób, dysponuje tylko zastępczą salą gimnastyczną. Już jednak realizacja pierwszego etapu inwestycji (wykonanie stanu zerowego oraz przyłączenie kanalizacji) zakończyła się przed sądem. Chodziło o przekroczenie terminu sfinansowania tych prac. W ubiegłym roku na placu budowy nie działo się nic. Powodem było opóźnienie w rozdziale unijnych pieniędzy, z których samorząd miał zamiar skorzystać. W tym roku też nie obyło się bez przeszkód. Po odwołaniach dotyczących przetargu dwukrotnie arbitrzy z Urzędu Zamówień Publicznych nakazali ponowne oceny ofert. Sprawa rozstrzygnięcia przetargu przeciągnęła się więc od marca do lipca. Wreszcie zarząd powiatu zatwierdził decyzje komisji o wyborze bocheńskiego wykonawcy. Roboty kosztować mają nieco ponad 1,4 miliona złotych. Termin zakończenia inwestycji trzeba było w rezultacie przesunąć. Początkowo zakładano, że nastąpi to w tym roku. Ostatecznie obiekt zostanie oddany pod koniec czerwca 2006 roku. (ANS) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Wygląda na to, że pechowa passa związana z budową sali gimnastycznej obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wreszcie została przełamana. Po prawie dwóch latach przerwy roboty budowlane zostały wznowione i przed zimą wznoszony obiekt powinien doczekać się dachu.  Minął miesiąc od czasu, kiedy na placu budowy zaczęło coś się dziać. Ekipa, przynajmniej zdaniem powiatowych urzędników, pracuje w dobrym tempie. - Jeszcze w tym miesiącu będzie wykonana konstrukcja stalowa dachu sali gimnastycznej – dodaje Krzysztof Kaczmarski, starosta powiatu dąbrowskiego. Jego zdaniem tempo robót jest zadowalające. Nie pojawiły się także żadne zastrzeżenia do organizacji pracy. Dla szkoły i powiatowego samorządu to dobre wiadomości. Tym bardziej że inwestycji od początku towarzyszył wyjątkowy pech. Teoretycznie budowa powinna się zakończyć jeszcze w tym roku. Tak się jednak nie stanie, a początki tego stanu rzeczy sięgają okresu sprzed dwóch lat. Powiat podjął się budowy sali, bo ZSP nr 2 takiego obiektu dotąd nie ma. Szkoła, w której uczy się ponad tysiąc osób, dysponuje tylko zastępczą salą gimnastyczną. Już jednak realizacja pierwszego etapu inwestycji (wykonanie stanu zerowego oraz przyłączenie kanalizacji) zakończyła się przed sądem. Chodziło o przekroczenie terminu sfinansowania tych prac. W ubiegłym roku na placu budowy nie działo się nic. Powodem było opóźnienie w rozdziale unijnych pieniędzy, z których samorząd miał zamiar skorzystać. W tym roku też nie obyło się bez przeszkód. Po odwołaniach dotyczących przetargu dwukrotnie arbitrzy z Urzędu Zamówień Publicznych nakazali ponowne oceny ofert. Sprawa rozstrzygnięcia przetargu przeciągnęła się więc od marca do lipca. Wreszcie zarząd powiatu zatwierdził decyzje komisji o wyborze bocheńskiego wykonawcy. Roboty kosztować mają nieco ponad 1,4 miliona złotych. Termin zakończenia inwestycji trzeba było w rezultacie przesunąć. Początkowo zakładano, że nastąpi to w tym roku. Ostatecznie obiekt zostanie oddany pod koniec czerwca 2006 roku. (ANS)  Źródło: Gazeta Krakowska