Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej

Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej

Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej

Do przedsięwzięcia pn. „Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej w celu wypracowania optymalnego modelu aktywizacji młodego pokolenia do udziału w życiu publicznym",  zakwalifikowało się 45 szkół z całej Polski, w tym także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie. Reprezentacja każdej ze szkół składa się z 2 osób tj: jednego nauczyciela i jednego ucznia. Cały projekt dofinansowany jest z funduszy szwajcarskich i podzielony został na 5 spotkań.

Pierwsza dwudniowa konferencja inauguracyjna miała miejsce 19 i 20 października 2011 roku w miejscowości Hebdów pod Krakowem. Swoją obecnością zaszczycił uczestników projektu dr Ivo Regli - Rektor szwajcarskiego Gimnazjum Untere Weid. Udzielił on dużo cennych wskazówek i praktyk, jak kwestia udziału młodzieży w życiu publicznym aktywowana jest w Szwajcarii. Głos zabrali także: Przemysław Jabłoński – dyrektor Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu, dr Grzegorz Pożarlik z Instytutu Europeistyki UJ w Krakowie, dr Robert Zapart z Wydziału Prawa i Administracji- Uniwersytet Rzeszowski.

Członkowie projektu zostali podzieleni na dwie grupy warsztatowe A i B. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie zakwalifikowany został do grupy A, w związku z czym następne spotkanie już w formie warsztatowej odbyło się 16 i 17 listopada 2011r także w Hebdowie. Na wspólnych zajęciach uczestnicy opracowywali różne projekty, plany, strategie, które miały im pomóc zrozumieć pojęcia tj. patriotyzm, postawa obywatelska, obywatel, aby wspólnie przeanalizować możliwe działania szkolne motywujące uczniów.

Na 3 spotkaniach warsztatowych nauczyciele i uczniowie mają za zadanie opracować wspólnie projekt, który zostanie opublikowany w celu przedstawienia dobrych praktyk jak motywować młodzież do udziału w życiu szkolnym jak i w życiu publicznym. Efekty pracy reprezentantów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie zostaną przedstawione na ostatnim spotkaniu tj. 8 i 9 czerwiec 2012r, po czym zostanie wydana owa publikacja.

źródło: ZSP w Szczucinie

Do przedsięwzięcia pn. „Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej w celu wypracowania optymalnego modelu aktywizacji młodego pokolenia do udziału w życiu publicznym",  zakwalifikowało się 45 szkół z całej Polski, w tym także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie. Reprezentacja każdej ze szkół składa się z 2 osób tj: jednego nauczyciela i jednego ucznia. Cały projekt dofinansowany jest z funduszy szwajcarskich i podzielony został na 5 spotkań. Pierwsza dwudniowa konferencja inauguracyjna miała miejsce 19 i 20 października 2011 roku w miejscowości Hebdów pod Krakowem. Swoją obecnością zaszczycił uczestników projektu dr Ivo Regli - Rektor szwajcarskiego Gimnazjum Untere Weid. Udzielił on dużo cennych wskazówek i praktyk, jak kwestia udziału młodzieży w życiu publicznym aktywowana jest w Szwajcarii. Głos zabrali także: Przemysław Jabłoński – dyrektor Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu, dr Grzegorz Pożarlik z Instytutu Europeistyki UJ w Krakowie, dr Robert Zapart z Wydziału Prawa i Administracji- Uniwersytet Rzeszowski. Członkowie projektu zostali podzieleni na dwie grupy warsztatowe A i B. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie zakwalifikowany został do grupy A, w związku z czym następne spotkanie już w formie warsztatowej odbyło się 16 i 17 listopada 2011r także w Hebdowie. Na wspólnych zajęciach uczestnicy opracowywali różne projekty, plany, strategie, które miały im pomóc zrozumieć pojęcia tj. patriotyzm, postawa obywatelska, obywatel, aby wspólnie przeanalizować możliwe działania szkolne motywujące uczniów. Na 3 spotkaniach warsztatowych nauczyciele i uczniowie mają za zadanie opracować wspólnie projekt, który zostanie opublikowany w celu przedstawienia dobrych praktyk jak motywować młodzież do udziału w życiu szkolnym jak i w życiu publicznym. Efekty pracy reprezentantów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie zostaną przedstawione na ostatnim spotkaniu tj. 8 i 9 czerwiec 2012r, po czym zostanie wydana owa publikacja. źródło: ZSP w Szczucinie