Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Współpraca z Norwegami

Współpraca z Norwegami

Współpraca z Norwegami

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej nawiązało współpracę z norweską firmą NERA NETWORKS AS specjalizującą się w projektowaniu, rozwoju, produkcji oraz sprzedaży mikrofalowych cyfrowych systemów radiowych dla różnych typów sieci telekomunikacyjnych.
W związku z tym podczas szkolenia w Muszynie z Europejskiego Funduszu Społecznego, odbyło się także spotkanie z firmą consultingową z Warszawy, która zaprezentowała możliwości finansowania inwestycji infrastrukturalnych z funduszy norweskich takich jak Norweski Mechanizm Finansowy i Mechanizm Finansowy EOG.

W spotkaniu uczestniczył także norweski konsultant sieci Nera w Polsce, który zaprezentował ofertę przedsięwzięć związanych z radiową technologią sieci Nera. Dla powiatu dąbrowskiego jest to dobra wiadomość, ponieważ ma mozliwośść nawiązania współpracy z norweskim samorządem. Posiadanie norweskiego partnera to niezbędny i jeden z najważniejszych elementów wniosku składanego do funduszy norweskich, z których można realizować wiele projektów infrastrukturalnych w powiecie. Tom Lerberg z norwesko – polskiej firmy konsultingowej zadeklarował, że w najbliższym czasie skontaktuje nas z norweskim samorządem, który byłby zainteresowany wzajemną współpracą.. Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego planuje złożyć wniosek do II naboru norweskich funduszy na zainstalowanie sygnału radiowego we wszystkich samorządach powiatu dąbrowskiego. Jeśli podejmiemy tą inicjatywę wspólnie z norweskim partnerem, to wniosek ma gwarancję powodzenia. Wtedy też będzie można składać wnioski do norweskich funduszy na projekty realizowane w szpitalu powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie nie brakuje pomysłów na realizację inwestycji – mówi Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej nawiązało współpracę z norweską firmą NERA NETWORKS AS specjalizującą się w projektowaniu, rozwoju, produkcji oraz sprzedaży mikrofalowych cyfrowych systemów radiowych dla różnych typów sieci telekomunikacyjnych.W związku z tym podczas szkolenia w Muszynie z Europejskiego Funduszu Społecznego, odbyło się także spotkanie z firmą consultingową z Warszawy, która zaprezentowała możliwości finansowania inwestycji infrastrukturalnych z funduszy norweskich takich jak Norweski Mechanizm Finansowy i Mechanizm Finansowy EOG. W spotkaniu uczestniczył także norweski konsultant sieci Nera w Polsce, który zaprezentował ofertę przedsięwzięć związanych z radiową technologią sieci Nera. Dla powiatu dąbrowskiego jest to dobra wiadomość, ponieważ ma mozliwośść nawiązania współpracy z norweskim samorządem. Posiadanie norweskiego partnera to niezbędny i jeden z najważniejszych elementów wniosku składanego do funduszy norweskich, z których można realizować wiele projektów infrastrukturalnych w powiecie. Tom Lerberg z norwesko – polskiej firmy konsultingowej zadeklarował, że w najbliższym czasie skontaktuje nas z norweskim samorządem, który byłby zainteresowany wzajemną współpracą.. Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego planuje złożyć wniosek do II naboru norweskich funduszy na zainstalowanie sygnału radiowego we wszystkich samorządach powiatu dąbrowskiego. Jeśli podejmiemy tą inicjatywę wspólnie z norweskim partnerem, to wniosek ma gwarancję powodzenia. Wtedy też będzie można składać wnioski do norweskich funduszy na projekty realizowane w szpitalu powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie nie brakuje pomysłów na realizację inwestycji – mówi Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.