Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Współpraca z Węgrami

Współpraca z Węgrami

W dniach 11 - 14 marca br. delegacja samorządu Powiatu Dąbrowskiego na czele z Starostą Dąbrowskim Wiesławem Krajewskim weźmie udział w obchodach 161 rocznicy Wiosny Ludów na Węgrzech i uroczystej konferencji inaugurującej projekt „W harmonii z Europą", który współfinansowany jest z Komisji Europejskiej. Na Węgry pojedzie również 18 – osobowa grupa młodzieży reprezentująca Powiat Dąbrowski podczas polsko – węgierskiego meczu piłki nożnej i piłki siatkowej.

Zaproszenie do udziału w uroczystościach wystosował Burmistrz XVIII dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre - Dr. Laszló Mester. Wspólnie z innymi przybyłymi delegacjami przedstawiciele samorządu powiatowego wezmą udział w uroczystościach patriotycznych poświęconych 161 rocznicy Wiosny Ludów. Jak co roku złożona zostanie wiązanka kwiatów pod pomnikiem gen. Józefa Bema w Budapeszcie. W ramach obchodów węgierskiego święta rozegrane zostaną dwa mecze polsko - węgierskie. Chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego rozegrają mecz piłki nożnej z węgierskimi rówieśnikami jako rewanż meczu, który odbył się w maju ubiegłego roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Natomiast dziewczęta ze szkół gimnazjalnych rozegrają mecz siatkówki ze swoimi węgierskimi rówieśniczkami. Organizacją drużyny z Powiatu Dąbrowskiego zajmuje się Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

Ważnym punktem pobytu na Węgrzech będzie omówienie i podpisanie programu współpracy na ten rok. Powiat Dąbrowski jest jednym z partnerów projektu „W harmonii z Europą" współfinansowanego z Komisji Europejskiej. Pozostali partnerzy to: Węgrzy, Włosi, Rumuni i Niemcy. W ramach tego projektu w latach 2009 – 2010 w każdym z tych krajów odbędą się imprezy, w których uczestniczyć będą wszyscy partnerzy. Powiat Dąbrowski w 2009 roku będzie organizatorem projektu „Tańcząca Europa – sztuka, edukacja i spotkanie obywateli europejskich". Przedsięwzięcie to będzie realizowane w dniach 1 – 2 sierpnia Br. W roku 2010 zorganizowana zostanie konferencja nt. możliwości wykorzystania środków unijnych przez instytucje państwowe i organizacje pozarządowe.

W dniach 11 - 14 marca br. delegacja samorządu Powiatu Dąbrowskiego na czele z Starostą Dąbrowskim Wiesławem Krajewskim weźmie udział w obchodach 161 rocznicy Wiosny Ludów na Węgrzech i uroczystej konferencji inaugurującej projekt „W harmonii z Europą", który współfinansowany jest z Komisji Europejskiej. Na Węgry pojedzie również 18 – osobowa grupa młodzieży reprezentująca Powiat Dąbrowski podczas polsko – węgierskiego meczu piłki nożnej i piłki siatkowej. Zaproszenie do udziału w uroczystościach wystosował Burmistrz XVIII dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre - Dr. Laszló Mester. Wspólnie z innymi przybyłymi delegacjami przedstawiciele samorządu powiatowego wezmą udział w uroczystościach patriotycznych poświęconych 161 rocznicy Wiosny Ludów. Jak co roku złożona zostanie wiązanka kwiatów pod pomnikiem gen. Józefa Bema w Budapeszcie. W ramach obchodów węgierskiego święta rozegrane zostaną dwa mecze polsko - węgierskie. Chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego rozegrają mecz piłki nożnej z węgierskimi rówieśnikami jako rewanż meczu, który odbył się w maju ubiegłego roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Natomiast dziewczęta ze szkół gimnazjalnych rozegrają mecz siatkówki ze swoimi węgierskimi rówieśniczkami. Organizacją drużyny z Powiatu Dąbrowskiego zajmuje się Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Ważnym punktem pobytu na Węgrzech będzie omówienie i podpisanie programu współpracy na ten rok. Powiat Dąbrowski jest jednym z partnerów projektu „W harmonii z Europą" współfinansowanego z Komisji Europejskiej. Pozostali partnerzy to: Węgrzy, Włosi, Rumuni i Niemcy. W ramach tego projektu w latach 2009 – 2010 w każdym z tych krajów odbędą się imprezy, w których uczestniczyć będą wszyscy partnerzy. Powiat Dąbrowski w 2009 roku będzie organizatorem projektu „Tańcząca Europa – sztuka, edukacja i spotkanie obywateli europejskich". Przedsięwzięcie to będzie realizowane w dniach 1 – 2 sierpnia Br. W roku 2010 zorganizowana zostanie konferencja nt. możliwości wykorzystania środków unijnych przez instytucje państwowe i organizacje pozarządowe.