Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wspólne świętowanie rocznicy Wiosny Ludów na Węgrzech

Wspólne świętowanie rocznicy Wiosny Ludów na Węgrzech

Wspólne świętowanie rocznicy Wiosny Ludów na Węgrzech

14 marca 2018 roku w XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc-Pestszentimre odbyły się uroczyste obchody Wiosny Ludów. W uroczystościach patriotycznych pod tablicą Bányai Júlia upamiętniającą walkę o niepodległość, węgierskim przyjaciołom towarzyszyli przedstawiciele naszego samorządu na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim starostą dąbrowskim.

Pod tablicą Bányai Júlia, będącą symbolicznym miejscem upamiętniającym poległych w walce o wolność i niezależność przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, miejscowych partii politycznych, instytucji, organizacji, stowarzyszeń, mniejszości narodowych oraz mieszkańców złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów. Hołd bohaterom walk o wolność Węgier oddała również delegacja naszego powiatu.

Wzorem lat ubiegłych, nie zabrakło przypomnienia historii i pieśni patriotycznych, części artystycznej i przemówień. Nagrodzono również zasłużonych dla tutejszego samorządu.

Starosta Tadeusz Kwiatkowski zabierając głos podczas uroczystości, podziękował Ughy Atilla burmistrzowi XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre, za zaproszenie, jednocześnie wyrażając radość, że wraz z delegacją naszego powiatu może uczestniczyć w tym ważnym świętowaniu na Węgrzech. Jak podkreślił obchody upamiętniające ten szczególny dla Węgrów czas to piękne i ważne uroczystości, które niezmiennie przypominają młodym pokoleniom o ofiarności ich przodków oraz przekazują prawdę o wydarzeniach odciskających swoje piętno na historii kraju, Europy i świata.

Ten 2018 rok jest szczególny dla Polaków i Węgrów. Polacy w tym roku obchodzą 100 lecie odzyskania niepodległości a Węgrzy 170. Rocznicę Wiosny Ludów i Rewolucji Węgierskiej – mówił starosta.

Fotografia z uroczystości

W imię przyjaźni i partnerskiej współpracy z okazji 170. Rocznicy Wiosny Ludów i Rewolucji Węgierskiej starosta dąbrowski złożył na ręce burmistrza Ughy Atilla, grawerowany dyplom z serdecznymi życzenia dla samorządu i społeczności XVIII Dzielnicy Budapesztu.

Tradycyjnie, przedstawiciele naszego powiatu, wspólnie z przyjaciółmi z Węgier, symbolicznie złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą gen. Józefa Bema w Budapeszcie, ufundowaną przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego w 2003 roku.

Gospodarz naszego powiatu Tadeusz Kwiatkowski zaprosił także przedstawicieli zaprzyjaźnionego samorządu Pestszentlőrinc – Pestszentimre do uczestnictwa w powiatowych obchodach Święta Konstytucji 3 – go Maja.

mags

14 marca 2018 roku w XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc-Pestszentimre odbyły się uroczyste obchody Wiosny Ludów. W uroczystościach patriotycznych pod tablicą Bányai Júlia upamiętniającą walkę o niepodległość, węgierskim przyjaciołom towarzyszyli przedstawiciele naszego samorządu na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim starostą dąbrowskim. Pod tablicą Bányai Júlia, będącą symbolicznym miejscem upamiętniającym poległych w walce o wolność i niezależność przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, miejscowych partii politycznych, instytucji, organizacji, stowarzyszeń, mniejszości narodowych oraz mieszkańców złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów. Hołd bohaterom walk o wolność Węgier oddała również delegacja naszego powiatu. Wzorem lat ubiegłych, nie zabrakło przypomnienia historii i pieśni patriotycznych, części artystycznej i przemówień. Nagrodzono również zasłużonych dla tutejszego samorządu. Starosta Tadeusz Kwiatkowski zabierając głos podczas uroczystości, podziękował Ughy Atilla burmistrzowi XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre, za zaproszenie, jednocześnie wyrażając radość, że wraz z delegacją naszego powiatu może uczestniczyć w tym ważnym świętowaniu na Węgrzech. Jak podkreślił obchody upamiętniające ten szczególny dla Węgrów czas to piękne i ważne uroczystości, które niezmiennie przypominają młodym pokoleniom o ofiarności ich przodków oraz przekazują prawdę o wydarzeniach odciskających swoje piętno na historii kraju, Europy i świata. Ten 2018 rok jest szczególny dla Polaków i Węgrów. Polacy w tym roku obchodzą 100 lecie odzyskania niepodległości a Węgrzy 170. Rocznicę Wiosny Ludów i Rewolucji Węgierskiej – mówił starosta. W imię przyjaźni i partnerskiej współpracy z okazji 170. Rocznicy Wiosny Ludów i Rewolucji Węgierskiej starosta dąbrowski złożył na ręce burmistrza Ughy Atilla, grawerowany dyplom z serdecznymi życzenia dla samorządu i społeczności XVIII Dzielnicy Budapesztu. Tradycyjnie, przedstawiciele naszego powiatu, wspólnie z przyjaciółmi z Węgier, symbolicznie złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą gen. Józefa Bema w Budapeszcie, ufundowaną przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego w 2003 roku. Gospodarz naszego powiatu Tadeusz Kwiatkowski zaprosił także przedstawicieli zaprzyjaźnionego samorządu Pestszentlőrinc – Pestszentimre do uczestnictwa w powiatowych obchodach Święta Konstytucji 3 – go Maja. mags