Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wspólne zabiegi powiatu i gmin - potrzebne są miliony

Wspólne zabiegi powiatu i gmin - potrzebne są miliony

Wspólne zabiegi powiatu i gmin - potrzebne są miliony

Starostwo powiatowe i trzy gminy z Powiśla zwarły szeregi, by wspólnymi siłami zdobyć pieniądze na remonty dróg. Do wzięcia, w ramach zintegrowanego programu rozwoju regionu, jest kilka milionów złotych. 
Do wyremontowania wytypowano drogi powiatowe z Radgoszczy do Olesna oraz z Dąbrowy Tarnowskiej do Żelichowa. By obie te trasy doprowadzić do lepszego stanu, potrzeba ponad 4 miliony złotych. Powiat oraz gminy Olesno i Szczucin wspólnie występują z wnioskiem pieniądze ze ZPORR. Gdyby projekt „chwycił”, byłaby szansa na pokrycie kosztów inwestycji w około 70 procentach unijnych pieniędzy. Starostwo razem z gminą Dąbrowa Tarnowska chcą wspólnie zająć się ponadto remontowaniem ulicy Gruszowskiej w Dąbrowie. Zadanie nie jest tanie, bo koszt robót oszacowano na prawie 3,5 miliona złotych. - Powiat dołożyłby do odbudowy jezdni oraz kanalizacji burzowej. Gmina deklaruje wykonanie kanalizacji sanitarnej – mówi starosta dąbrowski Krzysztof Karczmarski. Podczas sesji rady powiatu zwołanej w trybie nadzwyczajnym przed kilkoma dniami, w budżecie samorządu przeznaczono pieniądze na ewentualne współfinansowanie inwestycji. Wytypowane do remontów drogi wymagają gruntownych robót. Starostwo na ich naprawę w planowanej skali nie ma pieniędzy we własnym budżecie. Swoją drogą na naprawy jezdni wydało w tym roku już ok. 1,5 mln zł. - Jeśli to tylko możliwe, decydujemy się na większe remonty, ponieważ remonty cząstkowe nie na wiele się zdają – dodaje starosta. (ANS) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Starostwo powiatowe i trzy gminy z Powiśla zwarły szeregi, by wspólnymi siłami zdobyć pieniądze na remonty dróg. Do wzięcia, w ramach zintegrowanego programu rozwoju regionu, jest kilka milionów złotych.  Do wyremontowania wytypowano drogi powiatowe z Radgoszczy do Olesna oraz z Dąbrowy Tarnowskiej do Żelichowa. By obie te trasy doprowadzić do lepszego stanu, potrzeba ponad 4 miliony złotych. Powiat oraz gminy Olesno i Szczucin wspólnie występują z wnioskiem pieniądze ze ZPORR. Gdyby projekt „chwycił”, byłaby szansa na pokrycie kosztów inwestycji w około 70 procentach unijnych pieniędzy. Starostwo razem z gminą Dąbrowa Tarnowska chcą wspólnie zająć się ponadto remontowaniem ulicy Gruszowskiej w Dąbrowie. Zadanie nie jest tanie, bo koszt robót oszacowano na prawie 3,5 miliona złotych. - Powiat dołożyłby do odbudowy jezdni oraz kanalizacji burzowej. Gmina deklaruje wykonanie kanalizacji sanitarnej – mówi starosta dąbrowski Krzysztof Karczmarski. Podczas sesji rady powiatu zwołanej w trybie nadzwyczajnym przed kilkoma dniami, w budżecie samorządu przeznaczono pieniądze na ewentualne współfinansowanie inwestycji. Wytypowane do remontów drogi wymagają gruntownych robót. Starostwo na ich naprawę w planowanej skali nie ma pieniędzy we własnym budżecie. Swoją drogą na naprawy jezdni wydało w tym roku już ok. 1,5 mln zł. - Jeśli to tylko możliwe, decydujemy się na większe remonty, ponieważ remonty cząstkowe nie na wiele się zdają – dodaje starosta. (ANS)  Źródło: Gazeta Krakowska