Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wspólnie poznajemy perły kultur Powiśla Dąbrowskiego i Podola

Wspólnie poznajemy perły kultur Powiśla Dąbrowskiego i Podola

Wspólnie poznajemy perły kultur Powiśla Dąbrowskiego i Podola

10 września 2019 roku, w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczął się projekt wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej finansowany przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży.

Pierwszy dzień upłynął na wzajemnym poznaniu się. Młodzież z Narodowego Uniwersytetu w Kamieńcu Podolskim im. Iwana Ohijenka przywitał Dyrektor Robert Pantera, Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz. Na spotkaniu obecni byli również Wicedyrektor szkoły Urszula Banaś, Wicedyrektor Adrian Janas, kierownik szkolenia praktycznego Paweł Łach oraz koordynatorki projektu Krystyna Wątroba i Joanna Światłowska.

Koordynator projektu ze strony ukraińskiej Natalia Stahniuk podziękowała za zaproszenie i wyraziła nadzieję, że projekt ten będzie kontynuowany w kolejnych latach. Również młodzież dąbrowskiego Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego przygotowała krótkie powitanie połączone z występem zespołu muzycznego pod kierunkiem Rafała Szydłowskiego.

Na zakończenie części oficjalnej dr Andrzej Skowron wygłosił krótki wykład na temat stosunków polsko-ukraińskich na przestrzeni wieków, ze szczególnym uwzględnieniem roli Tarnowa jako miejsca, gdzie niepodległościowi działacze ukraińscy znaleźli schronienie w latach 20. XX wieku.

Po poczęstunku, przygotowanym przez Hotel Cristal Park, młodzież z Ukrainy wraz z opiekunkami, miała okazję zwiedzić szkolną placówkę, oprowadzana przez Dyrektora. Następnie grupa udała się na krótki spacer po Dąbrowie Tarnowskiej.

Źródło: Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w DT

Fot. Ewa Sipiorz

10 września 2019 roku, w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczął się projekt wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej finansowany przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży. Pierwszy dzień upłynął na wzajemnym poznaniu się. Młodzież z Narodowego Uniwersytetu w Kamieńcu Podolskim im. Iwana Ohijenka przywitał Dyrektor Robert Pantera, Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz. Na spotkaniu obecni byli również Wicedyrektor szkoły Urszula Banaś, Wicedyrektor Adrian Janas, kierownik szkolenia praktycznego Paweł Łach oraz koordynatorki projektu Krystyna Wątroba i Joanna Światłowska. Koordynator projektu ze strony ukraińskiej Natalia Stahniuk podziękowała za zaproszenie i wyraziła nadzieję, że projekt ten będzie kontynuowany w kolejnych latach. Również młodzież dąbrowskiego Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego przygotowała krótkie powitanie połączone z występem zespołu muzycznego pod kierunkiem Rafała Szydłowskiego. Na zakończenie części oficjalnej dr Andrzej Skowron wygłosił krótki wykład na temat stosunków polsko-ukraińskich na przestrzeni wieków, ze szczególnym uwzględnieniem roli Tarnowa jako miejsca, gdzie niepodległościowi działacze ukraińscy znaleźli schronienie w latach 20. XX wieku. Po poczęstunku, przygotowanym przez Hotel Cristal Park, młodzież z Ukrainy wraz z opiekunkami, miała okazję zwiedzić szkolną placówkę, oprowadzana przez Dyrektora. Następnie grupa udała się na krótki spacer po Dąbrowie Tarnowskiej. Źródło: Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w DT Fot. Ewa Sipiorz