Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wspaniały koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu filharmonicznego chóru

Wspaniały koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu filharmonicznego chóru

Wspaniały koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu filharmonicznego chóru

20 sierpnia 2021 roku w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się koncert podczas którego wystąpił światowej sławy kantor (tenor) Benjamin Matis z USA wraz z Chórem Mieszanym Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Marcina Wróbla. Artyści w ramach Festiwalu Czterech Tradycji zaprezentowali muzykę synagogalną z XIX i pierwszych dekad XX wieku z różnych rejonów Europy centralnej i wschodniej.

Na koncert licznie przybyli okoliczni mieszkańcy i zaproszeni goście. Wśród publiczności byli między innymi: Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego i I Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Marta Mordarska, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Utwory, które wybrzmiały w dawnej synagodze stanowią jedynie mały przegląd bardzo bogatego dorobku tego typu muzyki.

20 sierpnia 2021 roku w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się koncert podczas którego wystąpił światowej sławy kantor (tenor) Benjamin Matis z USA wraz z Chórem Mieszanym Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Marcina Wróbla. Artyści w ramach Festiwalu Czterech Tradycji zaprezentowali muzykę synagogalną z XIX i pierwszych dekad XX wieku z różnych rejonów Europy centralnej i wschodniej. Na koncert licznie przybyli okoliczni mieszkańcy i zaproszeni goście. Wśród publiczności byli między innymi: Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego i I Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Marta Mordarska, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Utwory, które wybrzmiały w dawnej synagodze stanowią jedynie mały przegląd bardzo bogatego dorobku tego typu muzyki.