Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wspaniały koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Clave de Sol i tenora Sebastiana Mach

Wspaniały koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Clave de Sol i tenora Sebastiana Mach

Wspaniały koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Clave de Sol i tenora Sebastiana Mach

Powiat Dąbrowski, podobnie jak w ubiegłym roku, uroczyście uczcił pamięć „Żołnierzy Niezłomnych”.

W niedzielę w zabytkowym kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Clave de Sol ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie pod dyrekcją Ilony Mach oraz tenora/solisty Akademii Operowej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Niestety z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, obchody odbyły się znacznie skromniej, a koncert pieśni patriotycznych, który był głównym punktem tegorocznych obchodów, aby umożliwić udział w nim jak największej liczbie mieszkańców, był transmitowany.

Chórzyści podczas koncertu zaprezentowali między innymi utwory muzyczne takie jak: „O magnum”, „Dziś idę walczyć”, „Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej”, „Niezwyciężeni”, „Honor i gniew”, „Dla Niepodległej”.

Natomiast Sebastian Mach wykonał „Hymn Inki”, „Niech na zawsze w piosence zostanie”, „Hymn Armii Podziemnej”, a także arię z opery „Straszny dwór”.

Artystom akompaniowała Martyna Misiaszek.

Koncert odbył się w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pn. „Żołnierze Niezłomni – Powiat Dąbrowski Pamięta” organizowanych przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Powiatu Dąbrowskiego.  

Swoją obecnością uroczystości zaszczycił Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu dąbrowskiego, samorządowcy, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń oraz przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej Strzelec JS 2083.

W imieniu organizatorów wydarzenie to rozpoczął Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Powitał on wszystkich zgromadzonych w dąbrowskiej świątyni, a także internautów i radiosłuchaczy. Jak zaznaczył to kolejne, wspólne przedsięwzięcie patriotyczno - kulturalne organizowane z dąbrowską parafią, a w planach są również kolejne. Złożył również podziękowania dla Zarządu Województwa Małopolskiego na czele z Marszałkiem Witoldem Kozłowskim za wsparcie finansowe projektu.

Po koncercie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych sprawowana przez proboszcza dąbrowskiej parafii księdza Stanisława Cyrana.

W tym dniu w szeregi Drużyny Orląt z Lubasza wstąpiły kolejne Orlęta, które złożyły przysięgę na sztandar.  

Zarówno koncert, jak i msza święta były transmitowana na żywo przez telewizję Tarnowską.TV oraz Radio RDN Małopolska.

Partnerami wydarzenia byli: Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Tarnowska.

Relację można zobaczyć poniżej:

Powiat Dąbrowski, podobnie jak w ubiegłym roku, uroczyście uczcił pamięć „Żołnierzy Niezłomnych”. W niedzielę w zabytkowym kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Clave de Sol ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie pod dyrekcją Ilony Mach oraz tenora/solisty Akademii Operowej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Niestety z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, obchody odbyły się znacznie skromniej, a koncert pieśni patriotycznych, który był głównym punktem tegorocznych obchodów, aby umożliwić udział w nim jak największej liczbie mieszkańców, był transmitowany. Chórzyści podczas koncertu zaprezentowali między innymi utwory muzyczne takie jak: „O magnum”, „Dziś idę walczyć”, „Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej”, „Niezwyciężeni”, „Honor i gniew”, „Dla Niepodległej”. Natomiast Sebastian Mach wykonał „Hymn Inki”, „Niech na zawsze w piosence zostanie”, „Hymn Armii Podziemnej”, a także arię z opery „Straszny dwór”. Artystom akompaniowała Martyna Misiaszek. Koncert odbył się w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pn. „Żołnierze Niezłomni – Powiat Dąbrowski Pamięta” organizowanych przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Powiatu Dąbrowskiego.   Swoją obecnością uroczystości zaszczycił Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu dąbrowskiego, samorządowcy, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń oraz przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej Strzelec JS 2083. W imieniu organizatorów wydarzenie to rozpoczął Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Powitał on wszystkich zgromadzonych w dąbrowskiej świątyni, a także internautów i radiosłuchaczy. Jak zaznaczył to kolejne, wspólne przedsięwzięcie patriotyczno - kulturalne organizowane z dąbrowską parafią, a w planach są również kolejne. Złożył również podziękowania dla Zarządu Województwa Małopolskiego na czele z Marszałkiem Witoldem Kozłowskim za wsparcie finansowe projektu. Po koncercie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych sprawowana przez proboszcza dąbrowskiej parafii księdza Stanisława Cyrana. W tym dniu w szeregi Drużyny Orląt z Lubasza wstąpiły kolejne Orlęta, które złożyły przysięgę na sztandar.   Zarówno koncert, jak i msza święta były transmitowana na żywo przez telewizję Tarnowską.TV oraz Radio RDN Małopolska. Partnerami wydarzenia byli: Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Tarnowska. Relację można zobaczyć poniżej: