Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Mobilny konsultant” w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej

„Mobilny konsultant” w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej

„Mobilny konsultant” w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, to ważne święto, które przypomina wszystkim o znaczeniu dbania o zdrowie psychiczne. Z tej okazji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zostały przekazane umowy dla powiatów w zakresie wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Z ramienia samorządu powiatowego odebrali je Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Molak.
 
W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Marta Malec-Lech z zarządu województwa, Anna Mikosz radna województwa oraz Dariusz Styrna dyrektor Departamentu Edukacji UMWM.
 
Głównym celem projektu jest wsparcie poradni psychologiczno-pedagogicznych, polegające na wykorzystaniu udzielonej dotacji na dofinansowanie stanowiska „mobilnego konsultanta” przy poradniach powiatowych, których organy prowadzące zgłosiły potrzebę udzielenia pomocy finansowej.  Realizacja zadania potrwa od września do grudnia 2023 roku. Samorząd Województwa Małopolskiego na ten projekt przeznaczył 500 tysięcy złotych - mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

„Mobilny konsultant” w ramach działalności poradni psychologiczno – pedagogicznej będzie realizował zadania z konkretnego działu poradnictwa, w którym się specjalizuje, czyli: diagnoza, terapia, doradztwo zawodowe, trudności w nauce i trudności wychowawcze. Doradztwo z tego zakresu odbywać się będzie w elastycznym wymiarze czasu oraz w dowolnie wskazanym przez dzieci, młodzież i rodziców miejscu.

Wsparcie otrzymały również powiaty: gorlicki, nowosądecki, nowotarski, krakowski, brzeski oraz gmina miasta Tarnowa.

Powyższa forma wsparcia pozwoli na szerszą realizację zadań profilaktycznych oraz wspierających wychowawczą i edukacyjną funkcję poradni psychologiczno-pedagogicznych poprzez łatwiejszy i  przystępniejszy dostęp do fachowca, który obejmie dzieci i młodzież oraz rodziców bezpośrednią pomocą psychologiczno-pedagogiczną.

źródło: Biuro Prasowe UMWM / ACH

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, to ważne święto, które przypomina wszystkim o znaczeniu dbania o zdrowie psychiczne. Z tej okazji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zostały przekazane umowy dla powiatów w zakresie wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Z ramienia samorządu powiatowego odebrali je Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Molak.   W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Marta Malec-Lech z zarządu województwa, Anna Mikosz radna województwa oraz Dariusz Styrna dyrektor Departamentu Edukacji UMWM.   Głównym celem projektu jest wsparcie poradni psychologiczno-pedagogicznych, polegające na wykorzystaniu udzielonej dotacji na dofinansowanie stanowiska „mobilnego konsultanta” przy poradniach powiatowych, których organy prowadzące zgłosiły potrzebę udzielenia pomocy finansowej.  Realizacja zadania potrwa od września do grudnia 2023 roku. Samorząd Województwa Małopolskiego na ten projekt przeznaczył 500 tysięcy złotych - mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa. „Mobilny konsultant” w ramach działalności poradni psychologiczno – pedagogicznej będzie realizował zadania z konkretnego działu poradnictwa, w którym się specjalizuje, czyli: diagnoza, terapia, doradztwo zawodowe, trudności w nauce i trudności wychowawcze. Doradztwo z tego zakresu odbywać się będzie w elastycznym wymiarze czasu oraz w dowolnie wskazanym przez dzieci, młodzież i rodziców miejscu. Wsparcie otrzymały również powiaty: gorlicki, nowosądecki, nowotarski, krakowski, brzeski oraz gmina miasta Tarnowa. Powyższa forma wsparcia pozwoli na szerszą realizację zadań profilaktycznych oraz wspierających wychowawczą i edukacyjną funkcję poradni psychologiczno-pedagogicznych poprzez łatwiejszy i  przystępniejszy dostęp do fachowca, który obejmie dzieci i młodzież oraz rodziców bezpośrednią pomocą psychologiczno-pedagogiczną. źródło: Biuro Prasowe UMWM / ACH