Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wspieraj lokalnie! Zostaw 1 % podatku w powiecie dąbrowskim

Wspieraj lokalnie! Zostaw 1 % podatku w powiecie dąbrowskim

Wspieraj lokalnie! Zostaw 1 % podatku w powiecie dąbrowskim

Nadszedł okres rozliczania podatków za rok 2021. Od 15 lutego do 2 maja 2022 roku podatnicy mogą składać rozliczenia roczne za rok ubiegły. Rozliczenie dotyczy osób, które rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 oraz na formularzach PIT-28 i PIT-36.

Zachęcamy Państwa do przekazywania 1% podatku na rzecz stowarzyszeń i fundacji działających na naszym terenie.

Samorząd powiatowy przyłączył się do projektu „Wspieraj lokalnie”, który ma na celu wspieranie lokalnych organizacji posiadających status OPP oraz lokalnej społeczności. Na stronie internetowej powiatu www.powiatdabrowski.pl (baner w dolnej części strony „Wspieraj lokalnie – przekaż 1 % w powiecie dąbrowskim” https://www.pitax.pl/rozlicz/starostwo-powiatowe-w-dabrowie-tarnowskiej/) został zamieszczony darmowy program do rozliczania podatku dochodowego PIT, zawierający listę jednostek i organizacji z terenu powiatu dąbrowskiego, którym możecie przekazać 1% podatku.

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych https://www.iwop.pl/serwis-podatkowy/ we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/

1% - dlaczego warto?

Każda osoba płacąca podatki, nawet jeśli zarabia niewiele, może przekazać jedną setną podatku organizacjom pożytku publicznego. To może się wydawać niewielką kwotą, ale dla organizacji każdy grosz jest ważny i zostanie pożytecznie wydany.

1% wskazanego do przekazania podatku w żaden sposób nie obciąża podatnika. Nie wymaga to od nas żadnych czynności dodatkowych jak zrobienie przelewu czy wysłanie przekazem - to wykona za nas Urząd Skarbowy. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiednie pola w zeznaniach podatkowych.

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.iwop.pl/aktualnosci/1-podatku-dochodowego-i-cel-szczegolowy/ Znajdziesz tam odpowiedzi między innymi na następujące pytania: Czym jest 1% podatku dochodowego? Czy organizacja, która nie ma statusu OPP może otrzymywać wpłaty z 1%? Jakie znaczenie ma w deklaracji podatkowej tzw. cel szczegółowy?

Nadszedł okres rozliczania podatków za rok 2021. Od 15 lutego do 2 maja 2022 roku podatnicy mogą składać rozliczenia roczne za rok ubiegły. Rozliczenie dotyczy osób, które rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 oraz na formularzach PIT-28 i PIT-36. Zachęcamy Państwa do przekazywania 1% podatku na rzecz stowarzyszeń i fundacji działających na naszym terenie. Samorząd powiatowy przyłączył się do projektu „Wspieraj lokalnie”, który ma na celu wspieranie lokalnych organizacji posiadających status OPP oraz lokalnej społeczności. Na stronie internetowej powiatu www.powiatdabrowski.pl (baner w dolnej części strony „Wspieraj lokalnie – przekaż 1 % w powiecie dąbrowskim” https://www.pitax.pl/rozlicz/starostwo-powiatowe-w-dabrowie-tarnowskiej/) został zamieszczony darmowy program do rozliczania podatku dochodowego PIT, zawierający listę jednostek i organizacji z terenu powiatu dąbrowskiego, którym możecie przekazać 1% podatku. „Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych https://www.iwop.pl/serwis-podatkowy/ we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/ 1% - dlaczego warto? Każda osoba płacąca podatki, nawet jeśli zarabia niewiele, może przekazać jedną setną podatku organizacjom pożytku publicznego. To może się wydawać niewielką kwotą, ale dla organizacji każdy grosz jest ważny i zostanie pożytecznie wydany. 1% wskazanego do przekazania podatku w żaden sposób nie obciąża podatnika. Nie wymaga to od nas żadnych czynności dodatkowych jak zrobienie przelewu czy wysłanie przekazem - to wykona za nas Urząd Skarbowy. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiednie pola w zeznaniach podatkowych. Zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.iwop.pl/aktualnosci/1-podatku-dochodowego-i-cel-szczegolowy/ Znajdziesz tam odpowiedzi między innymi na następujące pytania: Czym jest 1% podatku dochodowego? Czy organizacja, która nie ma statusu OPP może otrzymywać wpłaty z 1%? Jakie znaczenie ma w deklaracji podatkowej tzw. cel szczegółowy? Pliki do pobrania Pobierz plik Opis celów i zakresu działalności OPP z terenu powiatu dąbrowskiego uprawnionych do otrzymania 1 procent za rok 2021.pdf