Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wstęp do dąbrowskiej synagogi płatny od połowy stycznia

Wstęp do dąbrowskiej synagogi płatny od połowy stycznia

Wstęp do dąbrowskiej synagogi płatny od połowy stycznia

W związku z zakończeniem obowiązywania okresu trwałości projektu unijnego i przejęciem w administrację Ośrodka Spotkania Kultur przez Dąbrowski Dom Kultury zostają od 15 stycznia wprowadzone opłaty za zwiedzanie i usługę przewodnika. Pojawią się atrakcyjne pamiątki i pocztówki z emblematami i motywami dąbrowskimi.

Prawdziwym szlagierem może się okazać pierwsza dąbrowska, powojenna kawiarnia koszerna prowadzona przez Geralda Vineberga żydowskiego restauratora, znanego bardzo dobrze w Tarnowie propagatora kultury żydowskiej, właściciela tarnowskiej restauracji, kawiarni koszernej oraz galerii sztuki „The Nosh” (mieszczącej się na rogu ulic Wałowej i Lwowskiej).

W przypadku licznych odwiedzin turystów, gości i pielgrzymów, szczególnie z Izraela i USA jest szansa na ożywienie obiektu poprzez organizacją częstszych niż dotychczas koncertów, spektakli i innych działań kulturalno-artystycznych. W planach jest założenie fundacji, dla której najpilniejszym zadaniem będzie ratowanie poprzez poddanie konserwacji starych książek z księgozbioru Samuela Rotha (wśród nich są „białe kruki” hebrajskie z XIX w.) Marzeniem i celem do osiągnięcia w ciągu najbliższych kilku lat będzie wirtualna bima, stanowiąca laserową projekcję bim ocalałych z Zagłady.

Z powrotem, po ponad półrocznej przerwie, wydłużone zostaną godziny otwarcia (do 17:00), ponadto normalnym dniem pracy – w ograniczonym zakresie ze względu na specyficzne potrzeby turystyczne będzie niedziela (15:00-19:00).

Cennik obowiązuje od 15 stycznia. Ceny usług turystycznych kształtują się następująco:

bilety wstępu:

  • 10,00 zł – normalny
  • 7,00 zł – ulgowy (dzieci i młodzież szkolna, studenci, UTW na podstawie ważnej legitymacji)
  • 6,00 zł – grupowy (grupa minimum 20 os.)
  • 5,00 zł – zniżkowy w ramach „Karty Dużej Rodziny”.

Wstęp wolny pozostanie tylko dla uczniów i nauczycieli z gminy Dąbrowa Tarnowska.

  • PRZEWODNIK (języki: polski, angielski) – 5,00 zł / os., jednak nie mniej niż 50,00 zł za oprowadzanie.

OSK/mags

W związku z zakończeniem obowiązywania okresu trwałości projektu unijnego i przejęciem w administrację Ośrodka Spotkania Kultur przez Dąbrowski Dom Kultury zostają od 15 stycznia wprowadzone opłaty za zwiedzanie i usługę przewodnika. Pojawią się atrakcyjne pamiątki i pocztówki z emblematami i motywami dąbrowskimi. Prawdziwym szlagierem może się okazać pierwsza dąbrowska, powojenna kawiarnia koszerna prowadzona przez Geralda Vineberga żydowskiego restauratora, znanego bardzo dobrze w Tarnowie propagatora kultury żydowskiej, właściciela tarnowskiej restauracji, kawiarni koszernej oraz galerii sztuki „The Nosh” (mieszczącej się na rogu ulic Wałowej i Lwowskiej). W przypadku licznych odwiedzin turystów, gości i pielgrzymów, szczególnie z Izraela i USA jest szansa na ożywienie obiektu poprzez organizacją częstszych niż dotychczas koncertów, spektakli i innych działań kulturalno-artystycznych. W planach jest założenie fundacji, dla której najpilniejszym zadaniem będzie ratowanie poprzez poddanie konserwacji starych książek z księgozbioru Samuela Rotha (wśród nich są „białe kruki” hebrajskie z XIX w.) Marzeniem i celem do osiągnięcia w ciągu najbliższych kilku lat będzie wirtualna bima, stanowiąca laserową projekcję bim ocalałych z Zagłady. Z powrotem, po ponad półrocznej przerwie, wydłużone zostaną godziny otwarcia (do 17:00), ponadto normalnym dniem pracy – w ograniczonym zakresie ze względu na specyficzne potrzeby turystyczne będzie niedziela (15:00-19:00). Cennik obowiązuje od 15 stycznia. Ceny usług turystycznych kształtują się następująco: bilety wstępu: 10,00 zł – normalny 7,00 zł – ulgowy (dzieci i młodzież szkolna, studenci, UTW na podstawie ważnej legitymacji) 6,00 zł – grupowy (grupa minimum 20 os.) 5,00 zł – zniżkowy w ramach „Karty Dużej Rodziny”. Wstęp wolny pozostanie tylko dla uczniów i nauczycieli z gminy Dąbrowa Tarnowska. PRZEWODNIK (języki: polski, angielski) – 5,00 zł / os., jednak nie mniej niż 50,00 zł za oprowadzanie. OSK/mags