Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają na Dzień Otwarty!

WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają na Dzień Otwarty!

WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają na Dzień Otwarty!

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęły swoją działalność 1 grudnia 2004 roku, ale uroczyste otwarcie nastąpiło 23 grudnia 2004 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej powstały z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń". Są one odpowiedzią na niezaspokojone potrzeby osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Dąbrowskiego. Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) realizują zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności, niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia - na miarę jej indywidualnych możliwości.

Siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej mieści się przy ulicy Kościuszki 34. Budynek na siedzibę Warsztatów bezpłatnie przekazała w użyczenie Rada Miejska w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego remont został sfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych, Starostwo Powiatowe oraz wkład własny Stowarzyszenia i środki przekazane przez Niezżeszoną Polonię Dąbrowską z Chicago. Adaptacja kosztowała około 160 tys. złotych, pozostałe pieniądze przeznaczono na wyposażenie naszych Warsztatów. Baza ta przystosowana jest do potrzeb osób o zróżnicowanym stopniu i rodzaju niepełnosprawności.

Uczestnikami Warsztatów jest 35 osób, które biorą udział w zajęciach terapeutycznych w siedmiu pracowniach:

  • techniczno-rolniczej,
  • muzycznej,
  • gospodarstwa domowego,
  • plastycznej,
  • informatycznej,
  • higieny życia i profilaktyki zdrowia.

Uczestnicy ponadto są objęci pomocą psychologiczną, logopedyczną oraz uczestniczą w zajęciach rehabilitacji medycznej.

W poszczególnych pracowniach Warsztatu, przy stosowaniu różnych technik terapii zajęciowej doskonali się umiejętności uczestników, rozwija ich psychofizyczne sprawności niezbędne w pracy oraz kształci podstawowe zdolności zawodowe, których znajomość może w przyszłości pomóc uczestnikowi w znalezieniu zatrudnienia. Głównym zadaniem Warsztatu jest rehabilitacja zawodowa i społeczna podopiecznych, pod fachowym okiem instruktorów, która umożliwi im zdobycie odpowiednich wiadomości i umiejętności potrzebnych do samodzielnego funkcjonowania w przyszłości w społeczeństwie.

Poniżej znajduję się prezentacja przedstawiająca działalność placówki:

files/aktualnosci/2016/05_maj/17_WTZ_w_Dabrowie_Tarnowskiej_zapraszaja_na_Dzien_Otwarty/Prezentacja WTZ 2015.jpg

WTZ Dąbrowa Tarnowska

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęły swoją działalność 1 grudnia 2004 roku, ale uroczyste otwarcie nastąpiło 23 grudnia 2004 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej powstały z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń". Są one odpowiedzią na niezaspokojone potrzeby osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Dąbrowskiego. Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) realizują zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności, niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia - na miarę jej indywidualnych możliwości. Siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej mieści się przy ulicy Kościuszki 34. Budynek na siedzibę Warsztatów bezpłatnie przekazała w użyczenie Rada Miejska w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego remont został sfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych, Starostwo Powiatowe oraz wkład własny Stowarzyszenia i środki przekazane przez Niezżeszoną Polonię Dąbrowską z Chicago. Adaptacja kosztowała około 160 tys. złotych, pozostałe pieniądze przeznaczono na wyposażenie naszych Warsztatów. Baza ta przystosowana jest do potrzeb osób o zróżnicowanym stopniu i rodzaju niepełnosprawności. Uczestnikami Warsztatów jest 35 osób, które biorą udział w zajęciach terapeutycznych w siedmiu pracowniach: techniczno-rolniczej, muzycznej, gospodarstwa domowego, plastycznej, informatycznej, higieny życia i profilaktyki zdrowia. Uczestnicy ponadto są objęci pomocą psychologiczną, logopedyczną oraz uczestniczą w zajęciach rehabilitacji medycznej. W poszczególnych pracowniach Warsztatu, przy stosowaniu różnych technik terapii zajęciowej doskonali się umiejętności uczestników, rozwija ich psychofizyczne sprawności niezbędne w pracy oraz kształci podstawowe zdolności zawodowe, których znajomość może w przyszłości pomóc uczestnikowi w znalezieniu zatrudnienia. Głównym zadaniem Warsztatu jest rehabilitacja zawodowa i społeczna podopiecznych, pod fachowym okiem instruktorów, która umożliwi im zdobycie odpowiednich wiadomości i umiejętności potrzebnych do samodzielnego funkcjonowania w przyszłości w społeczeństwie. Poniżej znajduję się prezentacja przedstawiająca działalność placówki: WTZ Dąbrowa Tarnowska