1. „WY JESTEŚCIE MOJĄ NADZIEJĄ"

„WY JESTEŚCIE MOJĄ NADZIEJĄ"

„WY JESTEŚCIE MOJĄ NADZIEJĄ

Pod takim hasłem 30 marca br. został przeprowadzony II Gminny Konkurs Recytatorski w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mędrzechowie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Mędrzechów.W konkursie udział wzięło łącznie 63 recytatorów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Mędrzechów. Młodsze dzieci recytowały poezję J.Brzechwy, J.Tuwima, M.Kozaczkowej, M.Konopnickiej natomiast starsza młodzież recytowała trudne i piękne strofy poezji Jana Pawła II. W grupie najmłodszych pierwsze miejsce otrzymał Michał Kozaczka, w grupie średniej najlepsza była Agnieszka Noga, natomiast z grupy gimnazjalnej pierwsze miejsce otrzymał Wojciech Szajor za „Elegię watykańską". Za najlepsze recytacje zostały wręczone nagrody książkowe ufundowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Mędrzechowie - organizatora konkursu. Nagrody wręczali Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec i Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Ewa Drzazga.