Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wybierz ekologię - daj nam baner!

Wybierz ekologię - daj nam baner!

Wybierz ekologię - daj nam baner!

  Wybierz ekologię - daj nam baner! Z takim apelem do komitetów wyborczych zwraca się tarnowski Pałac Młodzieży, który akcję organizuje wspólnie z RDN Małopolska.

  Apel przewrotny, ale pożyteczny - szczególnie dla przestrzeni miejskiej zawłaszczonej ostatnimi czasy przez wszechobecne banery, plakaty i ulotki. Banery żyją kilka tygodni, a materiały z których powstały - kilkaset lat. Warto więc pomyśleć o ich ponownym wykorzystaniu - mówi Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży. I dodaje - Mamy wiele pomysłów jak dać banerom nowe życie. Advercycling i upcykling to nowe trendy w ekologii polegające na przetwarzaniu nieaktualnych reklam - banerów i plandek, na przedmioty codziennego użytku oraz zamienianiu śmieci w dzieła sztuki.

  To pierwszy etap naszej akcji,w grudniu bedziemy organizowali specjalny kiermasz świąteczny z licznymi atrakcjami,na którym bedzie można nabyć ozdoby choinkowe zrobione z zebranych banerów-dadaje Mariusz Kuś Dyrektor promocji Radia RDN Małopolska.

  Co powstanie z powyborczych banerów? To zależy tylko od wyobraźni dzieci ,które te ozdoby będą przygotowywać. 

Banery można dostarczać do Pałacu Młodzieży tylko do 5 grudnia, w godz. 9:00-15:00 (pokój nr 19)

Bardzo serdecznie zapraszamy!!!

  Wybierz ekologię - daj nam baner! Z takim apelem do komitetów wyborczych zwraca się tarnowski Pałac Młodzieży, który akcję organizuje wspólnie z RDN Małopolska.   Apel przewrotny, ale pożyteczny - szczególnie dla przestrzeni miejskiej zawłaszczonej ostatnimi czasy przez wszechobecne banery, plakaty i ulotki. Banery żyją kilka tygodni, a materiały z których powstały - kilkaset lat. Warto więc pomyśleć o ich ponownym wykorzystaniu - mówi Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży. I dodaje - Mamy wiele pomysłów jak dać banerom nowe życie. Advercycling i upcykling to nowe trendy w ekologii polegające na przetwarzaniu nieaktualnych reklam - banerów i plandek, na przedmioty codziennego użytku oraz zamienianiu śmieci w dzieła sztuki.   To pierwszy etap naszej akcji,w grudniu bedziemy organizowali specjalny kiermasz świąteczny z licznymi atrakcjami,na którym bedzie można nabyć ozdoby choinkowe zrobione z zebranych banerów-dadaje Mariusz Kuś Dyrektor promocji Radia RDN Małopolska.   Co powstanie z powyborczych banerów? To zależy tylko od wyobraźni dzieci ,które te ozdoby będą przygotowywać.  Banery można dostarczać do Pałacu Młodzieży tylko do 5 grudnia, w godz. 9:00-15:00 (pokój nr 19) Bardzo serdecznie zapraszamy!!!