Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wycieczka po Dąbrowie

Wycieczka po Dąbrowie

Wycieczka po Dąbrowie

W ramach wakacyjnych zajęć Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Kozaczkowej - Oddział dla Dzieci i Muzeum Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowała dla dzieci uczęszczających na zajęcia wycieczkę historyczną po naszym mieście.

Dzieci zapoznały się z historią Dąbrowy, z życiem i działalnością osób, które mieli największy wpływ na rozwój miasta oraz w bezpośrednim kontakcie poznały zabytki dąbrowskie. W trakcie wędrówki wycieczkowicze porównywały stan obecny rynku z tym sprzed lat, próbowały zlokalizować położenie dawnych sukiennic oraz rozpoznawały najstarsze budynki wokół rynku. W tym celu wykorzystano książkę "Dąbrowa Tarnowska w dawnej fotografii". Wszelkie ciekawostki o naszym mieście opowiadała dzieciom Joanna Fido - pracownik Muzeum Powiśla Dąbrowskiego oraz kier. Działu Dziecięcego Anna Celińska.

Źródło: inTARnet.pl

W ramach wakacyjnych zajęć Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Kozaczkowej - Oddział dla Dzieci i Muzeum Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowała dla dzieci uczęszczających na zajęcia wycieczkę historyczną po naszym mieście. Dzieci zapoznały się z historią Dąbrowy, z życiem i działalnością osób, które mieli największy wpływ na rozwój miasta oraz w bezpośrednim kontakcie poznały zabytki dąbrowskie. W trakcie wędrówki wycieczkowicze porównywały stan obecny rynku z tym sprzed lat, próbowały zlokalizować położenie dawnych sukiennic oraz rozpoznawały najstarsze budynki wokół rynku. W tym celu wykorzystano książkę "Dąbrowa Tarnowska w dawnej fotografii". Wszelkie ciekawostki o naszym mieście opowiadała dzieciom Joanna Fido - pracownik Muzeum Powiśla Dąbrowskiego oraz kier. Działu Dziecięcego Anna Celińska. Źródło: inTARnet.pl