Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyjątkowy koncert z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Wyjątkowy koncert z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Wyjątkowy koncert z okazji  100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

„15 sierpnia - Powiat Dąbrowski Pamięta” pod takim hasłem Biuro Programu „Niepodległa” i Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowało piękny koncert pieśni patriotycznych z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Partnerem tego wydarzenia była Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po wieczornej mszy świętej, na placu przy kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej, kilkunastoosobowa grupa muzyków – solistów z Filharmonii Krakowskiej oraz instrumentalistów z Stowarzyszenia „Passionart” – dała wyjątkowy koncert pieśni żołnierskich i patriotycznych, który spotkał się z ogromnym uznaniem zgromadzonej publiczności. Koncert poprzedziła lekcja śpiewania.

Każdy z uczestników otrzymał przygotowany specjalnie na tę okazję śpiewnik, po czym artyści wspólnie z publicznością zaśpiewali m.in. takie znane utwory jak: „O mój rozmarynie”, „Piechota” czy też „Przybyli ułani pod okienko”. Zdj. Stoczona 15 sierpnia 1920 r. Bitwa Warszawska (nazywana także „Cudem na Wisłą”) była przełomowym zwycięstwem polskiej armii podczas wojny polsko-bolszewickiej. Bitwa ta jest ta jest zaliczana do 18 najważniejszych bitew w dziejach świata. To właśnie dzięki niej udało się odwrócić losy konfliktu i zapobiec ekspansji komunizmu na zachód Europy.

Organizacja koncertu miała na celu uczczenie pamięci bohaterów tamtych wydarzeń oraz podkreślenie zwycięstwa Państwa Polskiego nad powodzią bolszewickiej inwazji. Cała impreza zorganizowana została w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wszyscy uczestnicy koncertu byli zobowiązani do dostosowania się do regulaminu koncertu plenerowego. Nad prawidłowym jego przestrzeganiem czuwali organizatorzy wspierani przez „Strzelców” z Jednostki Strzeleckiej 2083 im. gen. Mariana Kukiela w Dąbrowie Tarnowskiej.

„15 sierpnia - Powiat Dąbrowski Pamięta” pod takim hasłem Biuro Programu „Niepodległa” i Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowało piękny koncert pieśni patriotycznych z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Partnerem tego wydarzenia była Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Po wieczornej mszy świętej, na placu przy kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej, kilkunastoosobowa grupa muzyków – solistów z Filharmonii Krakowskiej oraz instrumentalistów z Stowarzyszenia „Passionart” – dała wyjątkowy koncert pieśni żołnierskich i patriotycznych, który spotkał się z ogromnym uznaniem zgromadzonej publiczności. Koncert poprzedziła lekcja śpiewania. Każdy z uczestników otrzymał przygotowany specjalnie na tę okazję śpiewnik, po czym artyści wspólnie z publicznością zaśpiewali m.in. takie znane utwory jak: „O mój rozmarynie”, „Piechota” czy też „Przybyli ułani pod okienko”. Zdj. Stoczona 15 sierpnia 1920 r. Bitwa Warszawska (nazywana także „Cudem na Wisłą”) była przełomowym zwycięstwem polskiej armii podczas wojny polsko-bolszewickiej. Bitwa ta jest ta jest zaliczana do 18 najważniejszych bitew w dziejach świata. To właśnie dzięki niej udało się odwrócić losy konfliktu i zapobiec ekspansji komunizmu na zachód Europy. Organizacja koncertu miała na celu uczczenie pamięci bohaterów tamtych wydarzeń oraz podkreślenie zwycięstwa Państwa Polskiego nad powodzią bolszewickiej inwazji. Cała impreza zorganizowana została w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszyscy uczestnicy koncertu byli zobowiązani do dostosowania się do regulaminu koncertu plenerowego. Nad prawidłowym jego przestrzeganiem czuwali organizatorzy wspierani przez „Strzelców” z Jednostki Strzeleckiej 2083 im. gen. Mariana Kukiela w Dąbrowie Tarnowskiej. Relacja filmowa z koncertu przygotowana przez Tarnowska.tv: