Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyjadą do Niemiec

Wyjadą do Niemiec

Wyjadą do Niemiec

Dwudziestoosobowa grupa młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Powiśla Dąbrowskiego wyjeżdża w niedzielę na obóz językowy do Roding w Niemczech. To drugie tego rodzaju przedsięwzięcie przygotowane wspólnie przez samorząd powiatowy oraz zaprzyjaźnione samorządy XVIII Dzielnicy Budapesztu i Roding. Rok temu dąbrowscy uczniowie wypoczywali i doskonalili język angielski nad Balatonem na Węgrzech. 
Do Niemiec wyjedzie dwudziestu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego wraz z dwoma opiekunkami, nauczycielkami języka angielskiego. Wspólnie z młodzieżą węgierską i niemiecką będą uczyć się języka angielskiego i wypoczywać. 
W Roding spędzą dziesięć dni. Program pobytu, oprócz zajęć językowych, obejmuje również szereg atrakcji, m.in. zwiedzanie miejscowych zabytków i poznawanie okolicy. Tak jak rok temu, na obóz wyjeżdżają uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce, a przede wszystkim znający dobrze język angielski - Chcemy, by młodzież dobrze reprezentowała powiat, była jego ambasadorem za granicą. Zależy nam szczególnie na nawiązywaniu dobrych kontaktów z partnerem niemieckim, bliższym poznawaniu się uczestników obozu i obu samorządów. Chcemy także obserwować, jak Niemcy przygotowują podobne przedsięwzięcie, ponieważ w przyszłym roku to powiat dąbrowski będzie gospodarzem obozu - mówi wicestarosta dąbrowski, Kazimierz Tęczar.
Przedsięwzięcie finansowane jest z funduszy unijnych, jego projekt przygotowany został wspólnie przez trzy partnerskie samorządy. Uczestnicy wyjazdu pokrywają jedynie koszty przejazdu.
(baja).

Źródło: Dziennik Polski

Dwudziestoosobowa grupa młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Powiśla Dąbrowskiego wyjeżdża w niedzielę na obóz językowy do Roding w Niemczech. To drugie tego rodzaju przedsięwzięcie przygotowane wspólnie przez samorząd powiatowy oraz zaprzyjaźnione samorządy XVIII Dzielnicy Budapesztu i Roding. Rok temu dąbrowscy uczniowie wypoczywali i doskonalili język angielski nad Balatonem na Węgrzech.  Do Niemiec wyjedzie dwudziestu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego wraz z dwoma opiekunkami, nauczycielkami języka angielskiego. Wspólnie z młodzieżą węgierską i niemiecką będą uczyć się języka angielskiego i wypoczywać.  W Roding spędzą dziesięć dni. Program pobytu, oprócz zajęć językowych, obejmuje również szereg atrakcji, m.in. zwiedzanie miejscowych zabytków i poznawanie okolicy. Tak jak rok temu, na obóz wyjeżdżają uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce, a przede wszystkim znający dobrze język angielski - Chcemy, by młodzież dobrze reprezentowała powiat, była jego ambasadorem za granicą. Zależy nam szczególnie na nawiązywaniu dobrych kontaktów z partnerem niemieckim, bliższym poznawaniu się uczestników obozu i obu samorządów. Chcemy także obserwować, jak Niemcy przygotowują podobne przedsięwzięcie, ponieważ w przyszłym roku to powiat dąbrowski będzie gospodarzem obozu - mówi wicestarosta dąbrowski, Kazimierz Tęczar. Przedsięwzięcie finansowane jest z funduszy unijnych, jego projekt przygotowany został wspólnie przez trzy partnerskie samorządy. Uczestnicy wyjazdu pokrywają jedynie koszty przejazdu. (baja). Źródło: Dziennik Polski