1. Wyjazd delegacji Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej i młodzieży szkół gimnazjalnych do Budapesztu

W dniu 18 marca 2010 r. spod budynku Starostwa Powiatowego wyjechała 12- osobowa delegacja do Budapesztu, na zaproszenie Burmistrza XVIII Dzielnicy stolicy Węgier. Trzy osobowa delegacja ze Starostwa oraz ośmio osobowa grupa młodzieży ze szkół gimnazjalnych naszego powiatu wraz z opiekunem, wezmą udział w rocznicowych, uroczystościach patriotycznych obchodzonych na Węgrzech w połowie marca.Samorząd XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlorinc – Pestszentimre podobnie jak w latach poprzednich, zaprosił delegację z powiatu dąbrowskiego w ramach porozumienia miast partnerskich, na obchody kilku rocznic, które przypadają w drugiej połowie marca.W tym roku szczególnie uroczyście będą obchodzone rocznice z okazji: 100- lecia Pestszentlorinc, 80-lecia Pestszentimre oraz 60 – lecia włączenia XVIII Dzielnicy do stolicy Węgier.Podczas pobytu naszych delegatów przewidziane są uroczystości o charakterze patriotycznym oraz zawody pływackie, w których weźmie udział, reprezentująca nasz powiat, młodzież ze szkół gimnazjalnych. Uczestnicy wyjazdu będą zwiedzać również Budapeszt, zamek w Gydl oraz złożą wieniec pod pomnikiem gen. Józefa Bema.Młodzież powiatu dąbrowskiego będzie reprezentować grupa gimnazjalistów w składzie:Kinga Borsa, Kamila Derus, Łukasz Dąbroś, Grzegorz Giera, Alicja Jastrząb, Piotr Kiepus, Patryk Orwat i Karolina Węc. Opiekunem grupy jest pan Mirosław Jastrząb.