Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyjazd dzieci do Ośrodka Prezydenckiego w Wiśle

Wyjazd dzieci do Ośrodka Prezydenckiego w Wiśle

Wyjazd dzieci do Ośrodka Prezydenckiego w Wiśle

W dniu dzisiejszym 15 dzieci z najbardziej dotkniętych przez powódź terenów Powiatu Dąbrowskiego wraz z opiekunem wyjechały na kolonię. Najmłodsi mieszkańcy Gmin: Dąbrowa Tarnowska, Radgoszcz, Olesno i Szczucin spędzą czas w Ośrodku Prezydenckim w Wiśle. Jest to zabytkowy malowniczo położony zameczek, zbudowany w 1931 r. jako dar województwa śląskiego dla prezydenta Ignacego Mościckiego. Rezydencja była pierwszym gmachem reprezentacyjnym powstałym w II RP.

Kolonia ta jest możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz staraniom Posła na Sejm RP Ziemi Tarnowskiej Jacka Pilcha i Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego. Przed wyjazdem Starosta Dąbrowski oraz Poseł życzyli dzieciom szczęśliwych i spokojnych wakacji oraz miłego i interesującego spędzenia czasu.

Przypominamy, że jest to już kolejna kolonia dla dzieci z terenów najbardziej dotkniętych przez powódź. Wcześniejsze pobyty zostały zorganizowane przy współpracy z Kuratorium Oświaty, Urzędem Marszałkowskim oraz z XVIII Dzielnicą Budapesztu.

W dniu dzisiejszym 15 dzieci z najbardziej dotkniętych przez powódź terenów Powiatu Dąbrowskiego wraz z opiekunem wyjechały na kolonię. Najmłodsi mieszkańcy Gmin: Dąbrowa Tarnowska, Radgoszcz, Olesno i Szczucin spędzą czas w Ośrodku Prezydenckim w Wiśle. Jest to zabytkowy malowniczo położony zameczek, zbudowany w 1931 r. jako dar województwa śląskiego dla prezydenta Ignacego Mościckiego. Rezydencja była pierwszym gmachem reprezentacyjnym powstałym w II RP. Kolonia ta jest możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz staraniom Posła na Sejm RP Ziemi Tarnowskiej Jacka Pilcha i Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego. Przed wyjazdem Starosta Dąbrowski oraz Poseł życzyli dzieciom szczęśliwych i spokojnych wakacji oraz miłego i interesującego spędzenia czasu. Przypominamy, że jest to już kolejna kolonia dla dzieci z terenów najbardziej dotkniętych przez powódź. Wcześniejsze pobyty zostały zorganizowane przy współpracy z Kuratorium Oświaty, Urzędem Marszałkowskim oraz z XVIII Dzielnicą Budapesztu.