Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyjazd Wychowanków ORW - KUPIENIN do Galerii Handlowej w Tarnowie

Wyjazd Wychowanków ORW - KUPIENIN do Galerii Handlowej w Tarnowie

Wyjazd Wychowanków ORW - KUPIENIN do Galerii Handlowej w Tarnowie

Jak co roku, w maju w Niepublicznym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Kupieninie obchodzony jest Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji, 18 maja br. wychowankowie Ośrodka wraz z opiekunami odwiedzili Centrum Handlowe w Tarnowie. Wyjazd miał na celu odbycia przez dzieci i młodzież z Ośrodka zajęć praktycznych poprzez robienie drobnych zakupów.

W gąszczu sklepów i wystaw, oprócz takich atrakcji jak przymierzanie, oglądanie z bliska, dotykanie rozmaitych artykułów - dzieci i młodzież z Ośrodka miały okazję do kolejnej integracji i próby funkcjonowania w codziennych czynnościach życia społecznego.

Jak się okazało, nie dla każdego i nie zawsze prosto jest wybrać, podejść do kasy, zapłacić, odebrać paragon i resztę oraz ... nie zapomnieć o podziękowaniu.

Dla większości dzieci z Ośrodka w Kupieninie takie zakupy były nie lada wydarzeniem. Supermarket bardzo różni się bowiem od małego, wiejskiego sklepu, najczęściej znanego podopiecznym ORW w Kupieninie.

Był to kolejny wyjazd i następne pozytywne doświadczenie otwierające dzieci niepełnosprawne na świat, który w tym wypadku w pełni dostrzegł Ich godność. Wychowankowie ORW - Kupienin spotkali się w Centrum Handlowym z miłą, życzliwą i wyrozumiałą obsługą.

Jak co roku, w maju w Niepublicznym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Kupieninie obchodzony jest Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji, 18 maja br. wychowankowie Ośrodka wraz z opiekunami odwiedzili Centrum Handlowe w Tarnowie. Wyjazd miał na celu odbycia przez dzieci i młodzież z Ośrodka zajęć praktycznych poprzez robienie drobnych zakupów. W gąszczu sklepów i wystaw, oprócz takich atrakcji jak przymierzanie, oglądanie z bliska, dotykanie rozmaitych artykułów - dzieci i młodzież z Ośrodka miały okazję do kolejnej integracji i próby funkcjonowania w codziennych czynnościach życia społecznego. Jak się okazało, nie dla każdego i nie zawsze prosto jest wybrać, podejść do kasy, zapłacić, odebrać paragon i resztę oraz ... nie zapomnieć o podziękowaniu. Dla większości dzieci z Ośrodka w Kupieninie takie zakupy były nie lada wydarzeniem. Supermarket bardzo różni się bowiem od małego, wiejskiego sklepu, najczęściej znanego podopiecznym ORW w Kupieninie. Był to kolejny wyjazd i następne pozytywne doświadczenie otwierające dzieci niepełnosprawne na świat, który w tym wypadku w pełni dostrzegł Ich godność. Wychowankowie ORW - Kupienin spotkali się w Centrum Handlowym z miłą, życzliwą i wyrozumiałą obsługą.