Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyjazd zagraniczny dla młodzieży z LO

Wyjazd zagraniczny dla młodzieży z LO

Wyjazd zagraniczny dla młodzieży z LO

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej uzyskało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na wyjazd zagraniczny do zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej na Węgrzech w ramach projektu „Polak, Węgier – dwa bratanki”.

W dniu 3 czerwca bieżącego roku dyrektor szkoły podpisał umowę gwarantującą przyznanie środków na realizację tego przedsięwzięcia.

Proces rekrutacji uczestników wyjazdu rozpocznie się w miesiącu wrześniu. Projekt obejmuje organizację zajęć, w czasie których młodzież pozna kulturę, historię i tradycje Węgier oraz rozwinie kompetencje językowe. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez Węgrów, spotkaniach integracyjnych a także zwiedzą ciekawe miejsca.

Działania te pozwolą zdobyć wiedzę na temat wspólnej historii Polski oraz Węgier i przyczynią się do poszerzenia umiejętności językowych. Pobyt na Węgrzech zostanie sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej uzyskało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na wyjazd zagraniczny do zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej na Węgrzech w ramach projektu „Polak, Węgier – dwa bratanki”. W dniu 3 czerwca bieżącego roku dyrektor szkoły podpisał umowę gwarantującą przyznanie środków na realizację tego przedsięwzięcia. Proces rekrutacji uczestników wyjazdu rozpocznie się w miesiącu wrześniu. Projekt obejmuje organizację zajęć, w czasie których młodzież pozna kulturę, historię i tradycje Węgier oraz rozwinie kompetencje językowe. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez Węgrów, spotkaniach integracyjnych a także zwiedzą ciekawe miejsca. Działania te pozwolą zdobyć wiedzę na temat wspólnej historii Polski oraz Węgier i przyczynią się do poszerzenia umiejętności językowych. Pobyt na Węgrzech zostanie sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.