Wyjazdowe posiedzenie Komisji Edukacji i Polityki Społecznej
W dniu 17 i 20 września br. miało miejsce - wyjazdowe posiedzenie Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, które odbywało się na terenie czterech Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.
Wzięli w nim udział Przewodniczący Komisji Lesław Wieczorek, który prowadził posiedzenie w każdej z placówek oraz: zaproszony Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i członkowie Komisji: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bryk i Radni Powiatu: Maria Dubiel i Krzysztof Kaczmarski. Obecny był także Inspektor Wydziału Rozwoju Regionalnego Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym Stanisław Krawiec.
Merytorycznych informacji dot. funkcjonowania placówek udzielali dyrektorzy tych jednostek tj.:
Dyrektor ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Marta Chrabąszcz, Dyrektor ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Jan Kiljan, Dyrektor ZSP w Szczucinie Jan Giera, Dyrektor ZSP w Brniu Jarosław Boryczka oraz Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Bogusława Molak.
Celem wyjazdowego posiedzenia Komisji było zapoznanie Radnych z obecną sytuacją każdej
z placówek pod względem rozwoju form kształcenia młodzieży i realizacji zadań oświatowych oraz
z możliwością uzyskiwania pomocy psychologiczno-pedagogicznej i logopedycznej dla dzieci i młodzieży naszego powiatu.
Przedmiotem spotkania były również wyniki egzaminów maturalnych i stan liczebny uczniów rozpoczynających edukację w w/w szkołach.
Nabór w obecnym roku, pomimo mniejszej liczby absolwentów, kształtuje się na poziomie niemal takim samym jak w roku ubiegłym.
Utworzono 25 oddziałów klas pierwszych, to jest o dwa więcej niż w roku ubiegłym co pozwoliło zmniejszyć skalę zwolnień lub ograniczeń etatu z powodu niżu demograficznego.
Dyrektorzy Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych i Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przedstawiali członkom Komisji dane z zakresu działalności swoich jednostek a dotyczące wykorzystania środków finansowych i dotacji przyznanych przez Powiat, na wyposażenie pracowni zajęć praktycznych i zakupu pomocy dydaktycznych oraz wydatków poniesionych na remonty sal lekcyjnych i pomieszczeń szkolnych, zwłaszcza tych, które wymagają remontu w wyniku zalania podczas tegorocznej powodzi.
W trakcie spotkania zreferowano przebieg realizacji i etapy wdrażania, w każdej ze szkół powiatowych, programów unijnych takich jak: Mój dobry start w życiu, Moja przyszłość zawodowa, Gastronomia i Hotelarstwo, Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce oraz programu DiAMEnT.
Uczestnictwo w różnorodnych projektach europejskich, pozwoli uczniom na poszerzenie wiedzy i umiejętności oraz zapewni zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych, które znacząco ułatwią znalezienie miejsca na rynku pracy – w działających już firmach lub w formie własnej działalności.
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5