1. Wyjazdowe Posiedzenie Zarządu Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej

Wyjazdowe Posiedzenie Zarządu Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej

- rozpoczęto prace przy instalacji elektrycznej i wentylacji,
- zakończono 90% sieci zewnętrznych i przyłączy,
- trwają prace montażowe kanalizacji wewnętrznej,
- trwają roboty murowe.

- pokrycia dachu,
- prace montażowe i instalacyjne klimatyzacji,
- instalacji teletechnicznych,
- prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz budową dróg i parkingów.

Wczoraj tj. 20 kwietnia 2010 roku, na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu. Z ramienia Szpitala Powiatowego obecni byli: Dyrektor Szpitala Jerzy Orzeł i Dyrektor ds. administracyjno–eksploatacyjnych Łukasz Węgrzyn. Zaproszeni zostali również przedstawiciele wykonawcy, budowy nowego bloku operacyjnego: Dyrektor Rafał Markiewicz i Dyrektor Grzegorz Mars.Celem posiedzenia Zarządu było zapoznanie się z procesem inwestycyjnym budowy bloku operacyjnego oraz stanu zaawansowania robót.Zgodnie z informacją udzieloną przez dyrektora Jerzego Orła i dyrektora ds. administarcyjno - eksploatacyjnych Łukasza Węgrzyna, a także przedstawicieli wykonawcy, na dzień 20.04.2010 r. wykonano: - 90% konstrukcji żelbetowych obejmujących : parter i I piętro oraz przewiązkę łączącą z istniejącym budynkiem.- rozpoczęto prace przy instalacji elektrycznej i wentylacji,- zakończono 90% sieci zewnętrznych i przyłączy,- trwają prace montażowe kanalizacji wewnętrznej,- trwają roboty murowe. Do 31.05.2010 r. zostaną zakończone wszystkie w/w prace oraz rozpoczną się roboty budowlane dotyczące miedzy innymi : - pokrycia dachu,- prace montażowe i instalacyjne klimatyzacji,- instalacji teletechnicznych,- prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz budową dróg i parkingów. Gościem posiedzenia Zarządu Powiatu był Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa.Dyr. J. Orzeł poinformował, iż równolegle prowadzone są prace związane z budową parkingów na terenie Szpitala, które pozwolą uzyskać dodatkowo 150 miejsc parkingowych.Jest to sprawa bardzo istotna, ponieważ utworzenie nowych miejsc parkingowych, w ilości 3 razy większej niż dotychczas, pozwoli zaspokoić potrzeby nie tylko pacjentów ale także pracowników.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, którzy obecnie płacą za postój przy ul. Szpitalnej, nowe miejsca parkingowe będą bezpłatne.