Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. WYMIANA MŁODZIEŻY

WYMIANA MŁODZIEŻY

WYMIANA MŁODZIEŻY

Podobnie jak w latach poprzednich, w tym roku również w ramach nawiązanej współpracy międzynarodowej pomiędzy Powiatem Dąbrowskim a samorządem XVIII Dzielnicy Budapesztu zostanie zorganizowana międzynarodowa wymiana młodzieży. Teraz młodzi ludzie z Powiatu Dąbrowskiego wyjadą nad Balaton do Węgier. W wymianie oprócz Węgrów uczestniczyć będą także Bułgarzy i Niemcy. Z Polski wyjedzie 15 osób ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu.
Młodzież będzie miała okazję pogłębić międzynarodowe kontakty pomiędzy partnerami, nawiązać przyjaźń między uczestnikami obozu, poznać odrębności kulturowe oraz pogłębić znajomość języków krajów uczestniczących w obozie.
Międzynarodowa wymiana młodzieży organizowana jest od kilku lat. Młodzież z powiatu uczestniczyła już w wymianie nad Balatonem a także w Roding w Niemczech. W zeszłym roku wymiana młodzieży zorganizowana została w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie poznawała wspólną kulturę, tradycje i historię Polski i Węgier. Uczestniczyła w warsztatach tanecznych i teatralnych, podczas których uczyła się polskich i węgierskich tańców. Zapoznała się także z podstawowymi elementami warsztatu aktorskiego jak: oddech, emisja głosu, dykcja, "czucie sceny", gest, mimika, interpretacja postaci i wiele innych. Pozwoliło to na przygotowanie sztuki teatralnej polskiej - "Legendy o smoku wawelskim" i węgierskiej - "Legendy o dobrej królowej i złym królu", która została wystawiona w ostatnim dniu wymiany.
Wymiana młodzieży została zorganizowana przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach projektu "Od zabawy do poznania dziedzictwa kulturowego Europy" i sfinansowana z Programu Komisji Europejskiej "Młodzież". Celem projektu było przede wszystkim przygotowywanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym państw europejskich i rozwijanie osobowości młodych ludzi.

Podobnie jak w latach poprzednich, w tym roku również w ramach nawiązanej współpracy międzynarodowej pomiędzy Powiatem Dąbrowskim a samorządem XVIII Dzielnicy Budapesztu zostanie zorganizowana międzynarodowa wymiana młodzieży. Teraz młodzi ludzie z Powiatu Dąbrowskiego wyjadą nad Balaton do Węgier. W wymianie oprócz Węgrów uczestniczyć będą także Bułgarzy i Niemcy. Z Polski wyjedzie 15 osób ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu.Młodzież będzie miała okazję pogłębić międzynarodowe kontakty pomiędzy partnerami, nawiązać przyjaźń między uczestnikami obozu, poznać odrębności kulturowe oraz pogłębić znajomość języków krajów uczestniczących w obozie.Międzynarodowa wymiana młodzieży organizowana jest od kilku lat. Młodzież z powiatu uczestniczyła już w wymianie nad Balatonem a także w Roding w Niemczech. W zeszłym roku wymiana młodzieży zorganizowana została w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie poznawała wspólną kulturę, tradycje i historię Polski i Węgier. Uczestniczyła w warsztatach tanecznych i teatralnych, podczas których uczyła się polskich i węgierskich tańców. Zapoznała się także z podstawowymi elementami warsztatu aktorskiego jak: oddech, emisja głosu, dykcja, "czucie sceny", gest, mimika, interpretacja postaci i wiele innych. Pozwoliło to na przygotowanie sztuki teatralnej polskiej - "Legendy o smoku wawelskim" i węgierskiej - "Legendy o dobrej królowej i złym królu", która została wystawiona w ostatnim dniu wymiany.Wymiana młodzieży została zorganizowana przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach projektu "Od zabawy do poznania dziedzictwa kulturowego Europy" i sfinansowana z Programu Komisji Europejskiej "Młodzież". Celem projektu było przede wszystkim przygotowywanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym państw europejskich i rozwijanie osobowości młodych ludzi.