Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wymiana międzynarodowa w I Liceum Ogólnokształcącym

Wymiana międzynarodowa w I Liceum Ogólnokształcącym

Wymiana międzynarodowa w I Liceum Ogólnokształcącym

8 czerwca 2022 roku Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Dyrektor I LO w Dąbrowie Tarnowskiej Michał Wolak oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów I LO Izabela Jaroń-Romanowska powitali uczniów z Węgier, którzy w ramach międzynarodowego projektu „Czas na Polskę, mój bratanku” odwiedzili dąbrowskie liceum.

Podczas powitania przedstawiciele strony polskiej pogratulowali młodzieży węgierskiej wykazanej inicjatywy do odwiedzin Polski i Dąbrowy Tarnowskiej oraz życzyli udanego pobytu w naszym regionie.
Program pięciodniowej wizyty Węgrów w I LO był bardzo bogaty. Rozpoczęto od zwiedzania szkoły, obejrzenia musztry klas mundurowych oraz pokazu tanecznego zespołu cheerleaders. Następnie goście z Węgier zwiedzili Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, uczestniczyli w warsztatach artystycznych w Zalipiu, odwiedzili również Zespół Dworsko-Pałacowy w Brniu. Drugi dzień pobytu młodzież rozpoczęła od wspólnych tańców narodowych. Potem odbyła podróż śladami generała Józefa Bema w Tarnowie, a zakończyła zajęciami kulinarnymi w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich w Smęgorzowie. W czasie kolejnych dni młodzież węgierska poznała również najważniejsze zabytki Krakowa oraz Kopalnię Soli w Wieliczce. Uczniom z Węgier we wszystkich zajęciach towarzyszyła młodzież I LO, dzięki czemu mogli wzajemnie poznawać swoją kulturę, historię i tradycje obydwu państw oraz rozwijać umiejętności językowe. Z pewnością realizacja projektu dostarczyła wszystkim jego uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć.

Źródło: I LO im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

8 czerwca 2022 roku Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Dyrektor I LO w Dąbrowie Tarnowskiej Michał Wolak oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów I LO Izabela Jaroń-Romanowska powitali uczniów z Węgier, którzy w ramach międzynarodowego projektu „Czas na Polskę, mój bratanku” odwiedzili dąbrowskie liceum. Podczas powitania przedstawiciele strony polskiej pogratulowali młodzieży węgierskiej wykazanej inicjatywy do odwiedzin Polski i Dąbrowy Tarnowskiej oraz życzyli udanego pobytu w naszym regionie.Program pięciodniowej wizyty Węgrów w I LO był bardzo bogaty. Rozpoczęto od zwiedzania szkoły, obejrzenia musztry klas mundurowych oraz pokazu tanecznego zespołu cheerleaders. Następnie goście z Węgier zwiedzili Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, uczestniczyli w warsztatach artystycznych w Zalipiu, odwiedzili również Zespół Dworsko-Pałacowy w Brniu. Drugi dzień pobytu młodzież rozpoczęła od wspólnych tańców narodowych. Potem odbyła podróż śladami generała Józefa Bema w Tarnowie, a zakończyła zajęciami kulinarnymi w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich w Smęgorzowie. W czasie kolejnych dni młodzież węgierska poznała również najważniejsze zabytki Krakowa oraz Kopalnię Soli w Wieliczce. Uczniom z Węgier we wszystkich zajęciach towarzyszyła młodzież I LO, dzięki czemu mogli wzajemnie poznawać swoją kulturę, historię i tradycje obydwu państw oraz rozwijać umiejętności językowe. Z pewnością realizacja projektu dostarczyła wszystkim jego uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć. Źródło: I LO im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej